واکسن ها در حال تحول هستند

شهردار اتاوا، پایتخت کانادا، در واکنش به بیش از یک هفته اعتراض کامیون‌ها به محدودیت‌های کووید، وضعیت اضطراری اعلام کرد و جیم واتسون گفت که شهر “کاملاً از کنترل خارج شده است” و تعداد معترضان از تعداد پلیس بیشتر بود. او گفت که اعتراضات امنیت ساکنان را تهدید می کند. حملات نژادپرستانه نیز گزارش شده است.

مرکز اتاوا فلج شده و وسایل نقلیه و چادرها جاده ها را مسدود کرده اند. جنبش کاروان آزادی ماه گذشته با ارائه قانون جدیدی آغاز شد که بر اساس آن همه رانندگان کامیون باید برای عبور از مرز ایالات متحده و کانادا واکسینه شوند، اما اعتراضات به چالشی گسترده تر برای محدودیت های بهداشتی کووید تبدیل شده است. معترضان از آن زمان در مرکز شهر اتاوا در نزدیکی پارلمان تجمع کردند و خواستار پایان دادن به سرکوب ملی و مخالفت با دولت نخست وزیر جاستین ترودو شدند.

آقای واتسون در صحبت با ایستگاه رادیویی کانادایی CFRA گفت که معترضان به طور فزاینده ای “بی احساس” می شوند، مانند “بوق و آژیر، آتش بازی و مهمانی”. وی گفت: واضح است که آنها بیشتر از ما هستند و ما در این نبرد شکست خواهیم خورد.

شهردار مشخص نکرد که چه کاری می تواند انجام دهد، اما پلیس روز یکشنبه گفت که اجرای قانون را تشدید خواهد کرد، از جمله دستگیری احتمالی افرادی که با حمل موادی مانند سوخت، کاغذ توالت و غذا به معترضان کمک می کنند.

وضعیت اضطراری به شهر قدرت بیشتری می دهد، از جمله دسترسی به تجهیزات مورد نیاز کارگران خط مقدم و خدمات اضطراری.

  قیمت نفت برنت با توقیف دو نفتکش یونانی افزایش یافت

بسیاری از ساکنان اتاوا اعتراض کردند. شکایات در مورد کامیون‌های ناکارآمد که مانع از عبور و مرور و سازه‌های چوبی موقت در پارک‌های شهر می‌شوند، از از دست دادن درآمد تا ترس از آزار و اذیت و حتی خشونت را شامل می‌شود.

پلیس گفت که نگران نحوه استخدام عناصر راست افراطی و افراطی توسط کاروان است و روز یکشنبه تأیید کرد که آنها در بیش از 60 تحقیق جنایی در مورد جرایم ادعایی، از جمله “جنایت، سرقت، جنایات نفرت انگیز و خسارات مالی” شرکت داشتند.

استفانی کارن، ساکن سابق اتاوا و تحلیلگر امنیت ملی دولت سابق کانادا به بی‌بی‌سی گفت: «نشانه‌هایی از نژادپرستی وجود دارد، گزارش‌های زیادی مبنی بر تجاوز و آزار و اذیت افراد در صورت استفاده از ماسک وجود دارد.

وی افزود: برخی از سازمان دهندگان تظاهرات دیدگاه های افراطی داشتند، اما “آنها با موفقیت اقدامات خود را به نام یک بیماری همه گیر و تعلیق دستورات سازماندهی کردند، به طوری که همدردی بسیاری از کانادایی ها را به خود جلب کردند.”

کیمبرلی بال، یکی از معترضانی که ساعت ها رانندگی کرد تا به تظاهرات اتاوا بپیوندد، به خبرگزاری فرانسه گفت که این اعتراض “برای آزادی ما” بود. او گفت: «دو نفری را که دوستان می شناسیم به خاطر این دستورات شغل خود را از دست دادند.

واکسن‌های کووید-۱۹ خطر ابتلا به بیماری‌های جدی را در افراد آلوده به ویروس کاهش می‌دهند و عوارض جانبی جدی بسیار نادر است. کانادایی ها به طور گسترده از دستورات واکسیناسیون حمایت می کنند – تقریباً 83٪ از جمعیت واجد شرایط کاملاً واکسینه شده اند.

  بعد از 100 روز روحانی ناتوان بود اما حالا می گویند با 100 روز کار حل نمی شود!

نظرسنجی اخیر آباکوس دیتا نشان داد که 68 درصد از کانادایی ها فکر می کنند که اشتراکات بسیار کمی با معترضان دارند، در حالی که 32 درصد می گویند که “شباهت های زیادی” با رانندگان کامیون دارند.

دیدگاهتان را بنویسید