وام مسکن به 60 میلیون تن رسید

3420 خبر ناگهانی

به گزارش گروه اقتصادی ایسکانیوز، معاون مسکن و ساختمان این وزارتخانه در واکنش به مطالب منتشر شده در خصوص اجاره بها اعلام کرد: پرداخت وجوه حمایت از ودیعه مسکن مستاجران برای شهر تهران، مراکز استان ها و سایر مناطق شهری. 60، 45 و 35 میلیون تن برای سال 1401 در شورای پول تصویب شده است که اجرای آن به زودی در شبکه بانکی کشور اعلام می شود.

بیانیه وزارت راه و شهرسازی: تعیین سقف اجاره بها در توقف رشد اجاره بهای مسکن موثر بود.

این وزارتخانه همچنین به محدودیت های افزایش سقف اجاره بها در سال 1999 و 1400 اشاره کرد که بنا به گزارش ها تأثیر بسزایی در جلوگیری از افزایش غیرمنطقی تعداد تمدید اجاره بها داشته است. 1401 در دستور کار قرار گرفته و طرح اولیه آن تقدیم دولت شد.

معاون وزیر مسکن و وزارت راه و شهرسازی در گزارش خود تاکید کرد: حوزه مسکن در کشور متاثر از عوامل داخلی و خارجی، متنوع‌تر شده است. این امر منجر به ورود نقدینگی بی خانمان به بخش مسکن غیرمولد و در نتیجه افزایش قیمت مسکن با برخی عوامل داخلی از جمله کاهش عرضه مسکن در سال های گذشته شده است.

معاون وزیر راه افزود: علاوه بر این با توجه به نسبت قیمت مسکن به قیمت اجاره، افزایش قیمت مسکن با وقفه ای کوتاه منجر به افزایش قیمت رهن و اجاره شد.

وزارت راه و شهرسازی بر اساس ابزاری که در اختیار داشت و ماموریت ها و وظایف محوله علیرغم محدودیت های اقتصادی و بودجه ای کشور، اقدامات متعددی را برای کنترل بازار اجاره و حمایت از مستاجران انجام داد که از جمله آنها می توان به تهیه نیروی حرفه ای اشاره کرد. وی خاطرنشان کرد: در بازار اجاره و حمایت از مستاجران، پرداخت ودیعه مسکن با نرخ سود پایین به مستاجران است.

  این مرد یک قاتل تمام عیار بود

به ترتیب در سال های 1399 و 1400 بیش از 450 هزار خانوار از وجوه برای حمایت از سپرده های مسکن استفاده کردند.

لازم به ذکر است وزارت راه و شهرسازی در چارچوب وظایف، اختیارات و امکانات خود برنامه های مختلفی را در بازار مسکن و اجاره بها تدوین و اجرا می کند تا بهترین اثر را در کنترل بازار مسکن داشته باشد. مربوط به توسعه کلان اقتصادی است و باید توسط گروهی از سیاستگذاران اقتصادی در مجموعه های مرتبط مدیریت و برنامه ریزی شود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید