وام برای کارفرمایان افزایش یافت

570407 خبر ناگهانی

به گزارش گروه اقتصادی ایسکانیوز، یکی از اقدامات برای کاهش نرخ بیکاری، رونق مشاغل خانگی است که با غیرت بیشتری در دولت سیزدهم دنبال می شود. به گفته بیرانوند، معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، نرخ صدور پروانه خانوار 380 درصد افزایش یافته و خانواده های پردرآمد برای دریافت مجوز خانوار به درگاه ملی مشاغل مراجعه می کنند. .

بیشتر بخوانید:

آن طور که معاون وزیر کار می گوید سرعت صدور مجوزها افزایش یافته و مشاغل خانگی افزایش یافته است، به عبارتی 50 درصد بودجه در مشاغل خانگی و پرداخت مشاغل خانگی 10 برابر شده است.

اما در آخرین جلسه ستاد ملی توسعه و پشتیبانی مشاغل خانگی 12 مصوبه به تصویب رسید که مهم ترین آن افزایش رشته مشاغل خانگی از 521 به 655 رشته بود.

از دیگر مصوبات این جلسه، ایجاد تعاونی برای رفع نیازهای استانی برای مشاغل خانگی بود که بر اساس گزارش اداره کار، با مساعدت معاونت تعاونی ها آغاز شد. تایید دیگر این است که با کمک وزارت نیرو، متقاضیان مشاغل خانگی به راحتی می توانند مجوز نصب پنل های خورشیدی را دریافت کنند و با نصب نیروگاه روی پشت بام و تولید برق، درآمدزایی کنند.

یکی از مصوبات مهم این جلسه افزایش اعتبارات حمایتی مشاغل خانگی بود که به گفته آزیتا همتیان، دبیر خانه توسعه و حمایت از مشاغل خانگی، میزان وام خوداشتغالی از 100 افزایش یافت. به 150 میلیون تومان و وام برای کارفرمایان از 2 تا 4 میلیارد تومان که به زودی برای اجرا به استان ها ابلاغ می شود.

انتهای پیام/

  علائم چشمی کلسترول بالا چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید