وام ازدواج به مبلغ 120 میلیون تومان رسید

رحیم زارع سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه سال 1401 در جلسه روز دوشنبه کمیسیون تلفیق بودجه 1401 مجلس شورای اسلامی در جمع خبرنگاران توضیح داد: از منابع جاری قرض الحسنه و سپرده های قرض الحسنه برای اشتغال هزینه می شود. وی باید این وام ازدواج را نیز بپردازد که بر این اساس به ازای هر زوجی که تاریخ ازدواج آنها از اول فروردین 1397 تا 1401 باشد، 120 میلیون می پردازند.

سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه سال 1401 مجلس افزود: بانک مرکزی نیز موظف شد برای زوج های زیر 23 سال بن 150 میلیون تومانی ارائه کند.

نماینده مردم آباده در مجلس شورای اسلامی افزود: بر اساس مصوبه کمیسیون، مبلغ 20 میلیارد تن در اختیار کمیته مددکاری امام خمینی (ره) و 7 میلیارد تن در اختیار سازمان بهزیستی قرار می گیرد. برای تولد فرزند اول 15 میلیون تومان، برای تولد فرزند دوم 25 میلیون تومان، برای تولد فرزند سوم 35 میلیون تومان، برای تولد فرزند چهارم 45 میلیون تومان و برای تولد 50 میلیون تومان فرزند پنجم و بیشتر

وی ادامه داد: همچنین مقرر شد خانواده‌های دارای فرزند سوم به بالا به مبلغ 150 میلیون تومان وام مسکن یا خرید مسکن اعطا کنند.

زارع ادامه داد: برای تسهیلات اشتغالزایی مقرر شد تسهیلات اشتغالزایی قرض الحسنه در اختیار شورای برنامه ریزی استان قرار گیرد.

وی خاطرنشان کرد: تا پایان هفته لایحه بودجه 1401 در کمیسیون تلفیق نهایی می شود و بررسی آن در جلسه علنی از اول اسفندماه در مجلس آغاز می شود. تنها بخش مربوط به تراز ردیف های بودجه توسط کمیته مشترک هفته آینده ساخته خواهد شد.

  واکنش معاون فرماندار رفسنج به شایعه جدایی محمد ربیع

دیدگاهتان را بنویسید