واریس را با این روش درمان کنید

557724 خبر ناگهانی

به گزارش گروه اجتماعی ایسکانیوز، جامعه در حال پیشرفت است و کم کم داریم به یک ملت کم تحرک تبدیل می شویم. برای درک این موضوع، کمی وقت بگذارید و به این فکر کنید که چه مدت در محل کار، جلوی تلویزیون یا ماشین نشسته اید. در واقع، بر اساس مطالعه ای که در مجله پزشکی منتشر شده است، نشان می دهد که افراد امروز نسبت به 20 سال پیش بسیار کمتر فعال هستند.

بیشتر بخوانید:

در حال حاضر طبق یک گزارش، 52 درصد از زنان و 43 درصد از مردان، ورزش نمی کنند و در هیچ فعالیتی شرکت نمی کنند. در عوض، آنها تمام وقت خود را صرف دستگاه های دیجیتال، تماشای تلویزیون، نشستن و خوردن می کنند. همه اینها می تواند منجر به چاقی، بیماری قلبی و همچنین واریس و سیاهرگ های عنکبوتی شود.

بهترین تمرینات برای واریس و رگهای عنکبوتی

یک مطالعه اخیر نشان داد افرادی که زندگی کم تحرکی دارند از مشکلات قلبی عروقی نیز رنج می برند. با توجه به اینکه نوجوانان و بزرگسالان به طور متوسط ​​50 تا 60 درصد مواقع گیر می کنند، این ترسناک به نظر می رسد، بنابراین یک برنامه ورزشی جامع، علاوه بر کمک به پیشگیری از واریس، به مدیریت وزن سالم و جلوگیری از واریس کمک می کند. به بیماری های قلبی و سایر بیماری های مزمن کمک می کند.

مجبور نیستید ساعت ها در باشگاه بگذرانید، زیرا حتی چند دقیقه ورزش در هر نیم ساعت می تواند به پمپاژ خون، تقویت عضلات پا، حفظ فرم عروق و حفظ فرم کمک کند. اگر می خواهید از واریس در پاهای خود جلوگیری کنید، برخی از بهترین تمرینات برای واریس و سلامت را بررسی کنید:

  ایرانگردی/ مسجد نصیرالملک شیراز

1- پیاده روی

پیاده روی ساده ترین تمرینی است که می توانید انجام دهید زیرا به تجهیزات خاصی نیاز ندارد. این یکی از بهترین تمرینات برای واریس است. اگر به ساحل یا چمن نزدیک هستید، سعی کنید با پای برهنه راه بروید.

اگر در دفتر کار می کنید، بلند شدن و راه رفتن آسان تر است، یا اگر در آپارتمان زندگی می کنید، فاصله بین بلوک ها را پیاده روی کنید. یک تایمر تنظیم کنید تا به شما یادآوری کند که حداقل نیم ساعت یا بیشتر برای حداکثر کارایی راه بروید.

5 دقیقه پیاده روی کوتاه در هر 30 دقیقه می تواند موثرتر از پیاده روی طولانی روزانه برای سلامت عروق باشد.

2- آهسته نشستن و دویدن

اگر مشغله دارید و نمی توانید هر نیم ساعت از خانه خارج شوید، می توانید در محل کار و پشت میز خود به آرامی بنشینید.

این کار قلب را پمپ می کند و جریان خون را تسهیل می کند. برای حداکثر کارایی، می توانید زانوهای خود را بلند کرده و خم کنید. اگر احساس می کنید به چالش بیشتری نیاز دارید، هنگام دویدن وزنه های سبک را در هر دست نگه دارید.

3- بلند کردن پا

اگر زمان زیادی را پشت میز کار می کنید، این تمرین آسان را برای سفت کردن عضلات پای خود امتحان کنید. پاهای خود را روی زمین قرار دهید، سپس به آرامی انگشتان پا را بلند کرده و عضلات ساق پا را بکشید. حالا انگشتان پا را پایین بیاورید و پاشنه های خود را بالا بیاورید و این حرکت را برای 30 ثانیه یا یک دقیقه تکرار کنید.

  صفحه مورد نظر شما یافت نشد.

4- دویدن

یکی از بهترین ورزش ها برای واریس دویدن است، زیرا محرک فوق العاده ای برای گردش خون است. پس هرگز با فشار زیاد روی پاهایتان بدوید. حتی یک دویدن 20 دقیقه ای در صبح یا هنگام ناهار می تواند به تقویت عضلات و قلب کمک کند. اگر مشکلات مفاصل یا سایر محدودیت های فیزیکی دارید، قبل از شروع برنامه با پزشک خود تمرین کنید.

5- دوچرخه سواری

دوچرخه سواری یکی از بهترین ورزش ها برای واریس است. دوچرخه سواری نه تنها یک ورزش کم تاثیر است، بلکه راهی عالی برای تقویت عضلات و پاها است که از شریان ها نیز محافظت می کند. می توانید در خارج از خانه دوچرخه سواری کنید یا با دوچرخه ثابت و با خیال راحت در خانه تمرین کنید.

حتی می توانید در هوا دوچرخه سواری کنید. برای انجام این کار، به پشت روی زمین یا تشک دراز بکشید و پاهای خود را با چرخاندن پدال های چرخ به سمت بالا حرکت دهید. این کار را تا جایی که می توانید در فواصل یک دقیقه ای با یک استراحت 15 ثانیه ای انجام دهید.

در طول این تمرین، مانند سایر تمرینات هوازی، هیدراته بمانید و مدام آب بنوشید.

6- کشش انگشتان پا

کشش انگشتان پا، مانند بلند کردن کف پا، ورزش آسانی است که می‌توان آن را در هر مکانی انجام داد. فقط روی زمین دراز بکشید و پاهای خود را جلوی خود قرار دهید، انگشتان پا را تا جایی که می توانید به جلو و سپس عقب ببرید. این کار را به صورت ریتمیک و 20 بار برای هر پا انجام دهید.

  بهترین میوه ها و سبزیجات برای کبد چرب

7- راه رفتن روی انگشتان پا

هیچ تمرینی ساده تر از این ورزش برای تقویت عضلات ران وجود ندارد، زیرا به جلوگیری از گرفتگی و گرفتگی ساق پا کمک می کند. برای انجام این کار، روی انگشتان پا بایستید، مکث کنید و سپس پاشنه های خود را روی زمین پایین بیاورید. این کار را تا زمانی که خسته شدید تکرار کنید.

8- اسکات

اسکات خیلی راحته بنابراین شما می توانید آن را در هر جایی انجام دهید. برای اسکات، پاهای خود را به اندازه عرض شانه باز کنید، سپس به آرامی باسن خود را پایین بیاورید طوری که انگار می خواهید روی صندلی بنشینید، پشت خود را صاف کنید و سر خود را به سمت جلو قرار دهید.

هنگامی که به حالت نشسته می رسید، به آرامی این روند را برعکس کنید تا دوباره بلند شوید و در صورت نیاز به کمک، می توانید از دیوار کمک بگیرید.

9- حرکات کششی

حتی کشش ساده نیز فواید زیادی برای رگ ها دارد. خم شدن به پهلو باعث تقویت عضلات مرکزی بدن می شود که به نوبه خود به نفع وضعیت بدن و ثبات بدن است و از طرفی خطر آسیب را کاهش می دهد.

کشش عضلات چهار سر ران یکی از تمرینات تعادلی است که خطر سقوط را کاهش می دهد و عضلات مرکزی بدن را تقویت می کند. تمام تمرینات کششی می توانند به افزایش گردش خون و تقویت ماهیچه های حمایت کننده از شریان ها کمک کنند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید