واردات لوازم خانگی مشمول معافیت نخواهد بود

572147 خبر ناگهانی

به گزارش گروه اقتصادی ایسکانیوز، امید کلیباف سخنگوی وزارت صنعت، معدن و تجارت درباره صنعت لوازم خانگی کشور گفت: در حال حاضر 470 پروانه کار برای لوازم خانگی و شاید بیشتر برای اجاق گاز و بیشتر کمی در مورد تلویزیون، اما در زمینه لوازم خانگی. ما به طور متوسط ​​200 تولیدکننده در کشور داریم، البته حدود 15 برند هستند که 80 درصد بازار را در اختیار دارند.

بیشتر بخوانید:

وی با بیان اینکه ورود و خروج صنایع از بازار باید آزاد باشد افزود: اینکه با ادعای اشباع بازار مجوزها را تعلیق می کنیم به نوعی با بحث بازار رقابتی منافات دارد چرا که یک نفر می تواند مجوز بگیرد اما با فرآیند مدیریت و فناوری بهتر. ، محصول با کیفیت بالا و ارزانتر تولید می شود.

سخنگوی وزارت صنعت، معدن و تجارت خاطرنشان کرد: برخی از لوازم خانگی اعم از یخچال فریزر، ماشین لباسشویی و تلویزیون که مصرف بالایی دارند مشمول پیش قیمت گذاری و قیمت گذاری می شوند و باید طبق آن به فروش برسند. به ضوابط ستاد تنظیم بازار.

قالیباف ادامه داد: یک سری کالاهای خانگی نیز مشمول قیمت گذاری پستی می شوند، یعنی خود تولیدکنندگان و البته با نظارت ستاد تنظیم بازار و سازمان حمایت از حقوق مصرف کننده قیمت می دهند.

وی با بیان اینکه شاخص تورم تولیدکننده تغییرات قیمت تمام شده و قیمت مواد اولیه تولید را اندازه گیری می کند، گفت: شاخص تورم تولیدکننده لوازم خانگی تابستان امسال 2.7 درصد و تورم مصرف کننده بالای 4 درصد در هر ماه بود که نشان می دهد وزارت بهداشت کنترل کرده است. تا حدودی هزینه تولید

  قیمت روز گوشی موبایل چهارشنبه 31 تیر 1401

سخنگوی وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: اگرچه تورم در اقتصاد ما به تدریج قدرت رقابت تولیدکنندگان داخلی را تضعیف می کند، اما نکته مهم و مزیت تولیدات داخلی شبکه خدمات پس از فروش است که می تواند محصولات داخلی را از قاچاق مصون نگه دارد. .. متمایز می شود و دوم اینکه با افزایش نرخ ارز، قیمت لوازم خانگی قاچاق به همین نسبت افزایش می یابد، اما در مورد کالاهای بومی اینگونه نیست.

قالیباف با بیان اینکه واردات لوازم خانگی فعلاً معاف نمی شود گفت: در حال حاضر واردات لوازم خانگی در کشور ممنوع است اما از سوی دیگر از نظر صادرات لوازم خانگی ایرانی در وضعیت خوبی قرار داریم.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید