واردات خودرو حباب قیمت را متورم می کند

558055 خبر ناگهانی

به گزارش گروه اقتصادی ایسکانیوز، الهواردی دهگانی با انتقاد از افزایش قیمت خودرو، گفت: دلیل اصلی گرانی خودرو در روزهای اخیر را باید در تولید ناکافی خودروسازان برای پاسخگویی به تقاضای بازار جست وجو کرد. تمام وعده ها برای افزایش تولید خودرو، این وعده ها تاکنون محقق نشده است و همین امر باعث شده است تا قیمت خودرو در بازار افزایش یابد.

ادامه مطلب

نماینده مردم ورزکان در مجلس شورای اسلامی افزود: در شرایطی که بازار سالانه به حدود 2 میلیون خودرو و تولید داخل حدود یک میلیون خودرو نیاز دارد، برای تامین نیاز داخلی و تنظیم بازار نیاز به واردات است.

وی افزود: واردات مدیریت شده خودرو نه تنها به تولید داخلی لطمه ای وارد نمی کند، بلکه خودرو را که اکنون کالایی سرمایه دار است به کالای مصرفی تبدیل می کند.

خودروسازان داخلی از صنعت خودروسازی جهانی عقب مانده اند

این نماینده مجلس یازدهم با بیان اینکه واردات خودرو نیز خودروسازان را ملزم به افزایش تولید و کیفیت محصولات می کند، ادامه داد: واردات خودرو حباب قیمت را خالی می کند.

یکی از اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه خودروسازان داخلی از صنعت خودروی جهانی عقب هستند، خاطرنشان کرد: دولت علاوه بر واردات، باید از مالکیت صنعت خودرو نیز صرف نظر کند و سیاسی باشد.

انتهای پیام/

  کشف 12 میلیارد تن کالای قاچاق در تهران

دیدگاهتان را بنویسید