هیچ کشوری در دوران سلطنت، مدارس خود را نمی بندد

543321 خبر ناگهانی

به گزارش گروه اجتماعی ایسکانیوز، یوسف نوری در مراسم افتتاحیه چند طرح و برنامه انجمن اولیا و مربیان با گرامیداشت ایام الله دهه مبارک فجر و یاد و خاطره شهدا گفت: در سالگرد پیروزی شکوهمند هستیم. انقلاب اسلامی زن و خانواده او می داند که چگونه در این مسیر خوب حرکت کند.

وی افزود: جامعه اولیا و مربیان چهار رویکرد دارد، رویکرد اول قبل از پیروزی انقلاب است که رویکرد تشریفاتی بود و فقط می خواستند بگویند ما کشوری هستیم که مردم سالاری و پیشرفت داریم.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه رویکرد دوم به بعد از انقلاب برمی گردد، گفت: هر چند بعدها سلیقه و الگوی نامناسبی ایجاد کرد. در زمان جنگ که کمک ها جمع آوری می شد، کمک های مالی نیز برای مدارس جمع آوری می شد و از رویکرد تشریفاتی به سمت کمک های مالی رفتند و هنوز هم می توان ردپایی از آن رویکرد را مشاهده کرد.

نوری ادامه داد: بعد از جنگ رویکرد آموزشی حاکم شد. این رویکرد یک گام به جلو بود و به سند تحول بنیادین رسید. در سند تحول بنیادین چهار رکن در روند آموزش داریم که اولین رکن آن خانواده است. در واقع در سند تحول بنیادین از خانواده به عنوان مهمترین نقش یاد شده است.

وی با تاکید بر اینکه در این مراسم امروز جای والدین خالی نبود، گفت: هنوز به این مدل رهبری نرسیده ایم و هنوز حضور والدین ملکه در چنین مراسمی نشده است.

وزیر آموزش و پرورش با تاکید بر اینکه باید والدین را به طور کامل ببینیم، گفت: در سند تحول بنیادین، خانواده نقش لاینفک دارد. ما باید یک مدل مشارکت ایجاد کنیم. خانواده نیاز به نزدیکی به مدرسه دارد وگرنه تعارض در آموزش به وجود می آید. ما با 60 میلیون نفر در نظام آموزشی کار می کنیم که 40 میلیون نفر آنها خانواده هستند و باید به آنها احترام بگذاریم.

  حدیث تهرانی موهایش را تراشید + عکس

نوری تاکید کرد که برای تهیه الگوی مشارکت باید از همین امروز شروع کرد و از کارشناسان دعوت کرد. استفاده از ظرفیت همه والدین ضروری است.

وی از انجمن اولیا و مربیان خواست تا یک نظام انتخاباتی ایجاد کند که بر اساس آن والدین بتوانند انجمن اولیا و مربیان را رهبری کنند. ما مجبور نیستیم همه چیز را دولتی انجام دهیم.

وزیر آموزش و پرورش همچنین به موضوع بازگشایی مدارس و حضور آنها اشاره کرد و گفت: در 36 کشور و 50 شهر در خارج از کشور مدارس داریم، هیچ کشوری مدارسی را تعطیل نکرده است، البته پروتکل لازم است. گزارش‌هایی از سازمان بهداشت جهانی وجود دارد که نشان می‌دهد این مدرسه آخرین مکان تعطیل و اولین مکانی است که باز می‌شود.

نوری افزود: حدود دو سال است که مدارس عموما تعطیل بوده و آثار زیانباری برای دانش آموزان در آموزش، پژوهش و تربیت مشاهده شده است. به استثنای یک کشور، وضعیت ما نسبت به سایر کشورها از نظر واکسیناسیون نوجوانان 12 تا 18 سال بهتر است. کارورزی های وزارت بهداشت این روزها تعطیل نشد، بلکه دانشجو معلمان تعطیل شد. در همین حال، سازمان بهداشت جهانی بر باز بودن مدارس برای دریافت مزایای اجتماعی فشار می آورد.

نوری تاکید کرد که ما نمی خواهیم هیچ دانش آموزی بیمار شود. پروتکل ها باید رعایت شود. ما اعلام کرده ایم که مدارس را در مناطقی که مشکل دارد تعطیل کنند نه همه مدارس. امروز برای افت تحصیلی و همچنین بچه هایی که به مدرسه نمی روند جلساتی داشتیم و باید برای آموزش برابر و عدالت آموزشی برنامه و اعتبار داشته باشیم.

  صفحه مورد نظر شما یافت نشد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید