هیچ پیشرفتی در مذاکرات هسته ای با ایران وجود ندارد

636428235054739103 خبر ناگهانی

به گزارش گروه بین الملل ایسکانیوز، جان کربی، سخنگوی شورای امنیت ملی کاخ سفید روز سه شنبه گفت: هیچ پیشرفتی در مذاکرات هسته ای با ایران حاصل نشده و در آینده نزدیک هیچ پیشرفتی در این زمینه پیش بینی نمی شود.

آخرین دور مذاکرات برای لغو تحریم ها از وین در مرداد ماه سال جاری انجام شد. برگزاری این دور از مذاکرات پس از آن صورت گرفت که «جوزف بورل»، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در مقاله‌ای در روزنامه فایننشال تایمز گفت که بسته جدیدی از پیشنهادات را روی میز گذاشته است که حاوی راه‌حل‌های به‌روز در مورد لغو برجام است. تحریم ها و اقدامات هسته ای ایران.

از آن زمان تاکنون، مذاکرات به بن بست رسیده است. تحلیلگران می گویند عواملی مانند فشار رژیم صهیونیستی، اختلاف نظر با کنگره و مشکلات داخلی در ایالات متحده، پشت بی میلی دولت بایدن برای بازگشت به برجام در ماه های اخیر بوده است.

بایدن در سال 2021 زمانی روی کار آمد که سیاست فشار حداکثری علیه ایران نتوانست به اهداف خود دست یابد. این سیاست علاوه بر ناکامی در دستیابی به توافق هسته‌ای جدید، باعث ایجاد دودستگی در روابط کشورهای دو سوی اقیانوس اطلس شده و اثربخشی نظام تحریم‌ها را به عنوان یکی از ابزارهای اصلی سیاست خارجی آمریکا به خطر انداخته است. مهمتر از همه، تقویت روند مبارزه با استکبار در ایران.

جمهوری اسلامی ایران راستی‌آزمایی لغو تحریم‌ها، کسب تضمین در خصوص دوام برجام و رفع ادعای پادمان‌های آژانس بین‌المللی انرژی اتمی را از خواسته‌های اصلی خود در مذاکرات لغو تحریم‌ها دانسته و تاکید کرده است که تنها بازگشت به برجام است. توافق دوجانبه ای که در جایگزینی برخی محدودیت ها منافع اقتصادی ملموسی برای ملت ایران به همراه خواهد داشت و همراهی را منطقی می داند و می پذیرد.

  ما حقوق های بالا نمی خواهیم. کنترل تورم

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید