هیچ بهانه ای برای خلق نکردن وجود نداشت. یک روز جنگ، یک روز تحریم، یک روز تهدید

در آستانه سالگرد نخست وزیری، یکی از وزیران استعفا داد و دیگری کارت زرد گرفت. شاید اگر رئیس جمهور به توصیه های کابینه خود عمل می کرد و کابینه بی تجربه و بی تجربه نداشت، چنین سرنوشتی برای دولت وی به این زودی ها رقم نمی خورد.

سیدرضا اکرمی، از چهره های سیاسی اصولگرا، احتمال جایگزینی وزیر صمت را جدی گرفت و تاکید کرد که از ابتدا به عبدالملکی گفته شده بود که او در انجام امور اجرایی ناتوان است.

حجت‌الاسلام سیدرضا اکرمی، عضو شورای مرکزی جامعه روحانیت رزمی در پاسخ به این سوال که بعد از عبدالمالکی چه کسانی در لیست تغییرات قرار دارند و دولت باید به سمت تغییر حرکت کند، به دو یا سه نکته اشاره می‌کنم. اولاً کشور ما از روز پیروزی انقلاب اسلامی فراز و نشیب های زیادی را تجربه کرده است، به عبارتی دولت ها و نخبگان زیادی آمدند و رفتند و در نتیجه ایده های بسیاری مطرح شد.

از اختلاف نترسید

وی افزود: در واقع 44 سال از انقلاب می گذرد و به این نقطه رسیده ایم و از همان ابتدا بین نخبگان، صاحب نظران و صاحب نظران در موضوعات مختلف از جمله اقتصادی اختلافاتی وجود داشته و خواهد داشت. شکی نیست که در علوم انسانی اختلاف نظر وجود دارد. علوم انسانی مانند علوم ریاضی نیست. بنابراین، اختلافاتی وجود دارد، مانند فلسفه، فقه، سیاست، اقتصاد و مسائل.

اکرمی با بیان اینکه نباید از این تفاوت ها ترسید و دور از ذهن به آن نگاه کرد، تاکید کرد: در علوم انسانی اختلاف نظر، مبانی، حرفه و روش وجود دارد. نکته دوم که خیلی مهم است این است که یادم می آید در سال 1360 حادثه 16 تیر که اتفاق افتاد اولین دستور کار اقتصادی و پرهزینه بود و دیگری نصب جایگزین برای ابوالحسن بنی صدر بود. یعنی در دهه 60 این موضوع وجود داشت و هنوز هم این گونه مشکلات اختلاف نظر و امثال آن وجود دارد.

  افرادی که داروهای آرامبخش مصرف می کنند این خبر را بخوانند

از ابتدا گفته می شد که عبدالملکی مدیر اجرایی نیست

وی ادامه داد: در واقع بحث این اختلاف نظرها مزمن و کهنه شده و تا امروز ادامه دارد. در واقع در طول 44 سال گذشته انقلاب، دشمنان اصلی، متقلب و متقلب، نگذاشتند یک هفته تنها باشیم و بخواهیم به مشکلات اصلی کشورمان فکر کنیم و یک تصمیم واحد بگیریم. در واقع روزی نبود که نتوانند خود را توجیه کنند، روز جنگ، روز تحریم، روز تهدید و… بود. و سرانجام صدور چندین قطعنامه علیه ایران که به فصل هفتم منشور سازمان ملل رسید.

این شخصیت اصولگرا با اشاره به اینکه دشمنان اختلاف افکنی می کنند، گفت: دولت سیزدهم که روی کار آمد (آرزوی موفقیت آقای رئیسی) در شهرها و شهرستان ها گردش می کند، نظرات دیگران را می شنود و از طرفی شاهد هستیم. اتحاد بین سران قوا در واقع این مسائل نشان می دهد که آینده ما از نظر اقتصادی و غیراقتصادی بهتر از حال است.
وی گفت: از همان روزهای اول که لیست کابینه به مجلس ارائه شد، از دیگران شنیدم که وزیر آموزش و پرورش صلاحیت ندارد و در نهایت رای نیاورد. دومین موردی که مورد بحث قرار گرفت آقای عبدالملکی وزیر کار بود که گفت استاد است اما هیچ کار اجرایی نکرده است. زمان استعفا و کار به عنوان مشاور فرا رسیده است.

آزادسازی واردات خودرو می تواند فضا را رقابتی تر کند

این چهره اصولگرا افزود: با برخی از وزرا از جمله وزیر صمت که مجلس به وی کارت زرد داد بحث می شود چرا که وضعیت صنعت و خودرو به گونه ای است که اتفاق نظر وجود ندارد. برای کنترل قیمت خودرو باید اقدامات بیشتری انجام دهیم. «بیایید بیشتر کار کنیم، اما متأسفانه می بینیم که واردات خودروهای خارجی تاکنون ممنوع بوده است، اما اکنون مجوز صادرات خودرو را صادر کرده اند. ممکن است آزادسازی واردات خودروهای خارجی تا حدودی باعث افزایش کیفیت و همچنین رقابت شود.

  سلفی عجیب مارال فرجاد با لباس زرد + عکس

اکرمی تاکید کرد: در کشوری که دموکراسی و حق اظهار نظر وجود دارد، مطبوعات و رسانه های مکتوب باید برای رفع مشکلات و هزینه ها، اصلاحات را انجام دهند.

احتمال جایگزینی وزیر صمت جدی است

وی در پاسخ به این سوال پیش بینی می کند کدام وزیران جایگزین شوند؟ وی گفت: در حال حاضر فرصتی برای وزیر صمت فراهم شده و از همه جهات شنیده می شود که از وی انتقاد می شود اما نمایندگان باید در مورد وزرا اظهار نظر کنند.

تاریخ اصولگرایی و اصلاح طلبی صرفا برای سرگرمی مردم است

وی گفت: تاریخ اصولگرایان، استقلالی ها و اصلاح طلبان صرفا برای شوخی است. ما همین پیشنهاد را از سوی مقام معظم رهبری داریم که مواضع آزاد اندیشی داشته باشیم و مردم را متحد کنیم و از آنها بخواهیم صحبت کنند. دولت باید به سمت حمایت، هدایت و نظارت برود و امور را به بخش خصوصی واگذار کند، به استثنای بخش های امنیتی و دفاعی و مانند آن.

وی تاکید کرد: باید به این سمت برویم اما اگر اقتصاد ما دولتی و نفتی باشد و در نهایت تبدیل به یک ویژگی شود راه به جایی نخواهیم برد. در واقع همه دلسوزان و نخبگان جامعه باید دور هم جمع شوند تا مکان های آزاد اندیشی برگزار کنند و از آسانی حرکت کنند. حرکت سخت و مهم است.

دیدگاهتان را بنویسید