هیچ ارتباطی بین مصرف داروهای ضد افسردگی در دوران بارداری وجود ندارد

537754 خبر ناگهانی

به گزارش ایسکانیوز، آیشا سوجان، یکی از اعضای تیم تحقیقاتی دانشگاه بلومینگتون، ایندیانا، گفت: یافته های این مطالعه بسیار مهم است. بارداری می تواند دوران سختی باشد و وجود افسردگی، اضطراب و سایر مشکلات سلامت روان می تواند بر این بار بیافزاید.

بیشتر بخوانید:

در این مطالعه، محققان داده های بیش از 1.7 میلیون کودک متولد شده در سوئد بالای 17 سال را تجزیه و تحلیل کردند. محققان بیش از 24000 کودک را شناسایی کردند که مادرانشان در سه ماهه اول بارداری از داروهای ضد افسردگی استفاده می کردند.

داروهای ضد افسردگی شامل داروهایی هستند که برای درمان اضطراب و افسردگی تجویز می‌شوند، از جمله مهارکننده‌های انتخابی بازجذب سروتونین (SSRIs) مانند سیتالوپرام (Celexa) و استالوپرام (Lexapro)، و همچنین مهارکننده‌های بازجذب سروتونین (SN) مانند سروتونین (SN) و سروتونین نورتونین و غیره.

از بیش از 1.5 میلیون کودکی که به مدت یک ماه پس از تولد تحت نظر قرار گرفتند، 0.12 درصد تشنج نوزادی داشتند. از بیش از 1.3 میلیون کودکی که برای دو تا 17 سال تحت نظر بودند، 0.40 درصد مبتلا به صرع تشخیص داده شدند.

محققان در ابتدا دریافتند که میزان تشنج نوزادی در میان نوزادانی که در رحم مادر در معرض داروهای ضدافسردگی قرار گرفته اند کمی بیشتر است: 1.7 در هر 1000 نوزادی که مادران آنها در سه ماهه اول از داروهای ضد افسردگی استفاده کرده اند و 1.2 در هر 1000 نوزادی که مادران آنها داروهای ضد افسردگی مصرف نکرده اند.

محققان ارتباطی بین مصرف داروهای ضد افسردگی توسط مادران در سه ماهه اول بارداری و خطر تشنج یا صرع در نوزاد پیدا نکرده اند.

  بایدن با پوتین وارد جنگ شد

سوجان گفت: “در حالی که چندین مطالعه ارتباط احتمالی بین مصرف داروهای ضد افسردگی مادر در دوران بارداری و تشنج در نوزادان و کودکان خردسال را نشان داده اند، مطالعه ما نشان داد که قرار گرفتن در معرض داروهای ضد افسردگی در سه ماهه اول بارداری خطر تشنج را افزایش می دهد.” “و اینطور نیست. افزایش صرع در کودکان.

سودجان توضیح داد: “این یافته ممکن است به این معنی باشد که افزایش خطر ابتلا به چنین تشنج هایی که در مطالعات قبلی ثبت شده است ممکن است به دلیل عوامل دیگری مانند بیماری های دیگر یا سیگار کشیدن در دوران بارداری باشد.”

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید