هوای تهران قرمز شد

529994 خبر ناگهانی

به گزارش گروه اجتماعی ایسکانیوز، میانگین کیفیت هوای پایتخت طی 24 ساعت گذشته با شاخص آلاینده ذرات معلق زیر 2.5 میکرون 158 ثبت شد که با توجه به تداوم آلودگی هوا در روزهای اخیر، روز دوشنبه و سه شنبه (9 آبان و یکم آذرماه) در تمامی شهرهای استان تهران به جز پردیس، دماوند و فیروزکوه، مهدکودک ها و پیش دبستانی ها تعطیل و کلاس ها در مدارس ابتدایی به صورت حضوری برگزار می شود و در عمل با تشدید آلودگی هوای تهران، مهدکودک ها. و پیش دبستانی ها دیروز (دوم آذر) تعطیل شد. همچنین کلاس ها در تمامی مقاطع تحصیلی در تهران و تمامی شهرستان های این استان به جز شهرستان های پردیس، فیروزکوه و دماوند به صورت غیر حضوری و مجازی برگزار می شود.

بیشتر بخوانید:

بر اساس اطلاعات شرکت کنترل کیفیت هوا، اکنون (12 آذرماه) کیفیت هوا در وضعیت ناسالم برای همگان قرار دارد و به عدد 159 و شاخص ذرات معلق آلاینده زیر 2.5 میکرون رسیده است و این وضعیت به حدی رسیده است. رنگ قرمز با کیفیت

کیفیت هوای شهر تهران در پاییز امسال 44 روز شرایط قابل قبول، 17 روز شرایط ناسالم برای گروه های حساس و دو روز بسیار ناسالم را تجربه کرد. او یک روز حساس و ناسالم بود.

لازم به ذکر است که با هوای ناسالم قرمز رنگ، همه افراد جامعه در معرض خطرات آلودگی هوا قرار دارند و حتی گروه های حساس ممکن است با عوارض شدیدتری مواجه شوند. علاوه بر این، هوای بسیار ناسالم که با رنگ بنفش نشان داده شده و دارای عدد AQI بین 201 تا 300 است، احتمال بروز عوارض جدی برای سلامتی را افزایش می دهد.

  تتلو و سحر قریشی از هم جدا شدند

بر اساس دستورالعمل های ایمنی صادر شده از سوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، افراد مبتلا به بیماری های قلبی یا ریوی، سالمندان و کودکان جزو گروه های حساس هستند و باید فعالیت های طولانی و سنگین در فضای باز را کاهش دهند. فعالیت طولانی مدت به هر فعالیتی در فضای باز گفته می شود که افراد به صورت دوره ای برای چندین ساعت انجام می دهند و باعث می شود تنفس کمی دشوارتر از حد معمول باشد. باغبانی، فعالیت های شدید در فضای باز مانند دویدن و غیره. از جمله این نمونه ها هستند.

کیفیت هوا (AQI) به پنج دسته اصلی تقسیم می شود که بر اساس آن عدد 0 تا 50 به عنوان هوای پاک تعریف می شود، از 51 تا 100 هوا قابل قبول، سالم یا متوسط ​​و از 101 تا 150 هوا ناسالم است. که . گروه حساس در محدوده 151 تا 200 هوا در محدوده ناسالم برای همه گروه ها و در محدوده 201 تا 300 در محدوده بسیار ناسالم قرار دارد. بر اساس این طبقه بندی، شرایط کیفی هوا در محدوده 301 تا 500 خطرناک است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید