هواشناسی/ وضعیت خطرناک آب و هوا در 10 استان کشور

538963 خبر ناگهانی

به گزارش گروه اقتصادی ایسکانیوز، کبری رفیعی کارشناس هواشناسی گفت: سامانه بارشی در غرب و جنوب غرب کشور در حال تشدید است و خطر بارش باران و برف، وزش باد شدید موقتی، رعد و برق در مناطق گرمسیری، دامنه ها، ارتفاعات وجود دارد. و مناطق سردسیر

به گفته کارشناس هواشناسی، این شرایط از روز پنجشنبه 10 دی ماه تا حداقل شنبه 12 دی ماه ادامه خواهد داشت.

وی می گوید: روز پنجشنبه در استان های ایلام و خوزستان متمرکز، خوزستان، ایلام، لرستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، بوشهر، نیمه شمالی و غربی فارس در روز جمعه و ایلام، لرستان، خوزستان در روز شنبه خواهد بود. استان بوشهر، فارس، کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری، جنوب و غرب اصفهان، جنوب همدان و جنوب کرمانشاه پیش‌بینی می‌شود.

بر اساس این هشدار سامانه، اثرات خطرناکی مانند آبگرفتگی معابر عمومی، بارش برف شدید به ویژه در مناطق سردسیر و گردنه های کوهستانی، کولاک، مسدود شدن محورهای ارتباطی در روستاهای سردسیر، رعد و برق در نقاط گرم، آسیب به زیرساخت ها به ویژه قطعی است. برق در روستاهای صعب العبور منجر به اختلال در رفت و آمد بین شهری، طغیان رودخانه ها و مسیل ها، اختلال در فعالیت های عمرانی، آسیب به کشاورزی، تاخیر و لغو احتمالی پروازها، افزایش مصرف انرژی و افت فشار گاز می شود.

کارشناس هواشناسی کاهش اثرات مخاطره آمیز شرایط جوی پیش رو، پاکسازی و لایروبی شبکه قنوات و معابر و پرهیز از سفرهای خارج از شهر را توصیه کرد.

انتهای پیام/

  پایان قیمت برنج؟

دیدگاهتان را بنویسید