هواشناسی ایران/ ورود دو سامانه بارشی به کشور

571198 خبر ناگهانی

به گزارش گروه اقتصادی ایسکانیوز، صادق ضیائیان درباره کاهش دما و سردی هوا گفت: روز چهارشنبه (30 دی ماه) سامانه بارشی وارد کشور شد که باعث کاهش شدید دمای هوا شد و تا روز جمعه (3 دی) ادامه داشت. .

هواشناسی ایران / هشدار نارنجی رنگ برای بارش برف و کولاک صادر شد

ضیائیان در خصوص شدت سرمای هوا نسبت به سال های گذشته گفت: در حال حاضر زمستان سختی نداریم و کاهش دما را نمی توان به دو هفته آینده محدود کرد، زیرا به طور کلی هوای سرد در این کشور طبیعی است. زمستان است و ممکن است تا پایان زمستان سرد بماند.

وی تصریح کرد: با وجود کاهش شدید دما تنها می توان گفت به میانگین دما رسیده ایم. در گذشته حداقل دما در شهرهایی مانند تهران در روزهای زمستان زیر صفر بود. در واقع گرمای هوا در این فصل غیرعادی است و اکنون دمای هوا وارد حالت عادی شده است.

رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات هواشناسی درباره ورود سامانه جدید بارشی به کشور گفت: این سامانه بارشی تغییر چندانی در دما به همراه ندارد اما بیشتر بارش ها به صورت برف است. در واقع بارش در استان های گرم به صورت باران و در مناطق سردسیر برف پیش بینی می شود.

وی افزود: امروز (4 دی) انتظار داریم بارش های ناشی از سامانه جدید بارشی دامنه وسیع تری داشته باشد.در استان های تهران، البرز، قزوین، زنجان، گیلان، کرمانشاه، خوزستان، ایلام، بارش برف پیش بینی می شود. لرستان، مرکزی، همدان، قم، چهارمحال و بختیاری، کوگیلویه و بویراحمد.

  هواشناسی ایران / 2 هشدار نارنجی رنگ برای وزش باد و افزایش بارندگی صادر کرد

ضیائیان همچنین گفت: در استان های بوشهر و شمال و غرب فارس و در نیمه شمالی استان های سمنان، خراسان شمالی و خراسان شمالی بارش برف خواهیم داشت. بارندگی در استان های خراسان رضوی و خراسان شمالی خفیف و در سایر استان ها خوب است.

وی افزود: روز سه شنبه (6 دی) سامانه بارشی جدیدی وارد کشور می شود که جنوب کشور را تحت تاثیر قرار داده و استان های هرمزگان، بوشهر، جنوب فارس و جنوب کرمان روح را به همراه خواهد داشت. این سیستم در استان های ذکر شده وجود دارد.

رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات هواشناسی تصریح کرد: نکته قابل توجهی که این دو سامانه جدید بارشی دارند، بارش مناسب و قابل توجه برف امروز است که امیدواریم بر اساس پیش بینی ها، بارش مناسبی در انتظار تهران باشد.

بارش شدید برف در تهران

ضیائیان با تاکید بر اینکه شدت بارندگی در نقاط مختلف کشور متفاوت است، گفت: برای استان تهران که در چند روز گذشته بارندگی های خفیف و پراکنده داشته است، بارش برف سنگین تری پیش بینی می شود که ممکن است حمل و نقل شهری را با مشکل مواجه کند. .

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید