هواشناسی ایران رعد و برق در 7 استان کشور / دمای شرق در حال افزایش است

536244 خبر ناگهانی

به گزارش گروه اقتصادی ایسکانیوز، بر اساس نقشه های هواشناسی و آینده نگر سازمان هواشناسی، غلظت گرد و غبار در نیمه غربی، مناطق مرکزی، شرق کشور و استان های واقع در دامنه های جنوبی البرز مرکزی کاهش می یابد.

بیشتر بخوانید:

هواشناسی ایران / افزایش دما در اکثر شهرهای ایران

امروز و فردا در برخی مناطق استان های سیستان و بلوچستان، جنوب کرمان، شمال و شرق هرمزگان، ارتفاعات البرز مرکزی و شمال استان های اردبیل، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی در بعدازظهر و اوایل عصر، رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقتی در مناطقی خواهد بود. مستعد تشکیل گرد و غبار همین وضعیت روز یکشنبه در استان های شمالی آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی نیز رخ می دهد.

طبق پیام سازمان هواشناسی در روزهای دوشنبه و سه شنبه هفته آینده هوا در اکثر نقاط کشور پایدار و صاف و تنها در روز سه شنبه در کوه های شرق هرمزگان در بعدازظهر افزایش ابر همرفتی همراه با رعد و برق پیش بینی می شود.

از فردا بعدازظهر و روز یکشنبه شرایط گرد و غبار افزایش می یابد در عراق و انتقال آن به استان های غربی کشور عرضه می شود. این پدیده باعث کاهش کیفیت و دید در مناطق جنوبی، شمال غرب، غرب و جنوب غرب کشور می شود.

همچنین تا اواسط هفته آینده دمای هوا در اکثر نقاط کشور افزایش می یابد.

توضیحات سیستم: رشد ابر همرفتی (به ویژه در بعد از ظهر و اوایل عصر)

نوع خطر: باران و رعد و برق و وزش باد شدید موقتی

ناحیه ضربه:

  از ابتدای تیرماه آب مشترکان متخلف قطع می شود

جمعه 12 فروردین 1401: سیستان و بلوچستان، جنوب کرمان، شمال و شرق هرمزگان، شمال آذربایجان غربی.

شنبه 13 فروردین 1401: آذربایجان غربی، آذربایجان شمال شرقی، نیمه جنوبی سیستان و بلوچستان، شمال و شرق هرمزگان، نیمه جنوبی و ارتفاعات کرمان، ارتفاعات غربی مازندران.

اثر خطر: احتمال اصابت رعد و برق، باد شدید موقت، تگرگ در مناطق مستعد، احتمال وقوع سیل و خروج محدود.

توصیه: در اطراف رودخانه ها و مسیل ها رانندگی نکنید، در کوهنوردی و جابجایی عشایر کوچ احتیاط کنید، در چرای دام مراقب باشید.

شرح سیستم اول: باد و گرد و غبار

نوع خطر: گرد و غبار، باد نسبتاً قوی تا شدید

ناحیه ضربه:

جمعه 12 فروردین 1401: لرستان، تهران، بوشهر، چهارمحال و بختیاری، فارس، سیستان و بلوچستان، آذربایجان جنوب غربی، آذربایجان جنوب شرقی.

شنبه 1404/04/04: بوشهر، سیستان و بلوچستان

اثر خطر: کاهش کیفیت هوا، کاهش دید افقی، امکان آسیب به تابلوها و سازه های موقت و شکستگی نهال ها و درختان فرسوده، امکان تخلیه اشیا از ساختمان های نیمه کاره.

توصیه: پرهیز از فعالیت در فضای باز هنگام وجود گرد و غبار، استفاده از ماسک برای گروه های حساس، سالمندان، کودکان و افراد با سابقه بیماری های قلبی و تنفسی، تقویت سازه های موقت مختلف، تابلوهای تبلیغاتی، گلخانه ها، حفاظت از کندوها، بدون پارکینگ بعدی به درختان فرسوده و ساختمان های نیمه کاره.

توضیحات سیستم دوم: افزایش قابل توجه دما

نوع خطر: افزایش قابل توجه دما (حدود 8 تا 10 درجه سانتیگراد) و ثبات گرما

زمینه فعالیت: خراسان رضوی، خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان

اثر خطر: افزایش مصرف آب و برق، احتمال گرمازدگی، احتمال آسیب رساندن به محصولات کشاورزی.

  مسابقات و آزمون ها کلید اولیه آزمون ورودی وزارت بهداشت امروز منتشر می شود / مهلت ثبت نام در مقطع کاردانی به کارشناسی

توصیه: مدیریت و مصرف بهینه آب و برق، مصرف بهینه انرژی و پرهیز از استفاده از لوازم برقی پرمصرف در ساعات اوج مصرف، پرهیز از حضور طولانی مدت در فضای باز در طول روز.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید