هواشناسی ایران / در برخی استان ها بارش برف و باران

536244 خبر ناگهانی

به گزارش گروه اقتصادی ایسکانیوز، بر اساس تحلیل نقشه های هواشناسی و آینده نگر سازمان هواشناسی امروز، بارش پراکنده برف و وزش باد در شمال خراسان رضوی و رشته کوه های البرز مرکزی پیش بینی می شود. عصر امروز و فردا سه شنبه در شرق و جنوب شرق پدیده باد حاکم است و در سایر نقاط کشور جو آرام و پایدار با افزایش نسبی دما پیش بینی می شود.

این وضعیت روز چهارشنبه در شهرهای پرجمعیت و صنعتی تهران، کرج و تبریز ادامه یافت و باعث افزایش آلاینده‌های هوا و کاهش کیفیت هوا شد.

بر اساس اعلام سازمان هواشناسی، با ورود سامانه بارشی به شمال غرب کشور، در مناطقی از غرب، شمال غرب و ارتفاعات البرز مرکزی، روز پنجشنبه بارش، برف و وزش باد شدید موقتی خواهد بود.

بارندگی در جنوب آذربایجان غربی و غرب کردستان فراوان است. سامانه کلی بارشی کل نوار غربی روز جمعه دامنه های جنوبی البرز در استان های قزوین، البرز، تهران و سواحل دریای خزر را در بر می گیرد.

شدت بارش برای استان های کرمانشاه، کردستان غربی، آذربایجان جنوب غربی، برخی از مناطق زنجان و گیلان است.

در روزهای پنجشنبه و جمعه کاهش نسبی دما به ویژه در سواحل غربی دریای خزر بین 6 تا 8 درجه و در دامنه های شمال غرب، غرب و جنوب البرز از 4 تا 6 درجه پیش بینی می شود.

توضیحات سیستم: ثبات در جو و سکون نسبی هوا

زمان شروع : بعدازظهر سه شنبه 1399/11/19

زمان پایان: ظهر پنجشنبه 14/11/1300

نوع خطر: افزایش غلظت آلاینده های هوا و کاهش کیفیت هوا

زمینه فعالیت: تهران، کرج، تبریز.

  امکان ابطال حج با گسترش امرون

اثر خطر: در صورت عدم کنترل منابع آلاینده (ثابت و متحرک)، افزایش آلودگی هوا به سطوح ناسالم برای گروه های حساس و در مناطق پرتردد و مناطق صنعتی، امکان افزایش آلودگی هوا تا سطوح ناسالم برای همه گروه ها را فراهم می کند.

توصیه: از تردد غیرضروری در مناطق پرجمعیت به ویژه برای سالمندان، کودکان و افراد دارای سابقه بیماری خودداری شود، از فعالیت بدنی و ورزش در فضای باز خودداری شود، مصرف سوخت فسیلی و ساعات کار واحدهای صنعتی در کلان شهرها و اطراف آن مدیریت شود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید