هواشناسی ایران / بارش باران و وزش باد در شرق کشور

536244 خبر ناگهانی

به گزارش گروه اقتصادی ایسکانیوز، بر اساس تحلیل آخرین نقشه های هواشناسی، امروز دوشنبه در مناطق شمال شرق، شرق و جنوب شرق بارش باران، رعد و برق و وزش باد پیش بینی می شود. این شرایط روز سه شنبه در مناطق شرق و جنوب شرق ادامه خواهد داشت.

بیشتر بخوانید:

هوای ایران / آسمان شرق کشور بارانی است

روز چهارشنبه هوا در اکثر نقاط کشور نسبتاً پایدار و در بعد از ظهر در نواحی شمال غرب افزایش ابر و بارش پراکنده پیش بینی می شود.

پنجشنبه با ورود سامانه بارشی به شمال غرب، غرب، جنوب غرب، ارتفاعات و دامنه های زاگرس مرکزی، ارتفاعات و دامنه های جنوبی البرز مرکزی، در ارتفاعات بارش باران، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقت و بارش برف پیش بینی می شود.

روز جمعه بر دامنه سامانه بارشی افزوده می شود و فعالیت آن علاوه بر مناطق مذکور در سواحل دریای خزر، مرکز، شرق، شمال شرق و همچنین شمال استان های بوشهر و فارس ادامه خواهد داشت.

روز جمعه با توجه به تغییر توده هوای کشور در بیشتر نقاط کشور وزش باد و در برخی مناطق وزش باد شدید پیش بینی می شود که موجب خیزش گرد و غبار و کاهش کیفیت هوا می شود.

در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه در سواحل دریای خزر افزایش محسوس دما از 9 تا 10 درجه و در روز جمعه از 4 تا 6 درجه کاهش می یابد.

همچنین در روز جمعه دمای شمال غرب، غرب و دامنه های جنوبی البرز 6 تا 8 درجه کاهش می یابد.

نیمه شرقی خلیج فارس روزهای دوشنبه و سه شنبه و نیمه غربی خلیج فارس از پنجشنبه تا ظهر جمعه مواج خواهد بود.

  صفحه مورد نظر شما یافت نشد.

دیدگاهتان را بنویسید