هواشناسی ایران / افزایش دما در اکثر شهرهای ایران

536051 خبر ناگهانی

به گزارش گروه اقتصادی ایسکانیوز، صادق ضیائیان درباره آخرین وضعیت جوی کشور گفت: بر اساس اطلاعات و نقشه های هواشناسی در برخی نقاط سیستان و بلوچستان، شمال و شرق هرمزگان، جنوب کرمان، ارتفاعات البرز مرکزی، شمال اردبیل. استان در روزهای جمعه و شنبه. ، آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی در بعدازظهر و اوایل شب وزش باد شدید موقت گاهی گرد و خاک و رعد و برق داریم.

بیشتر بخوانید:

مدیرکل پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی افزود: روز آینده گرد و غبار در نیمه غربی کشور و همچنین مرکز و شرق کشور کاهش می یابد.

وی افزود: روز جمعه سوم تیرماه در نیمه جنوبی سیستان و بلوچستان احتمال روان آب و سیلابی شدن معابر، سیلابی شدن موقت مسیل ها و رودخانه های فصلی و همچنین صاعقه و خسارت ناشی از وزش باد شدید وجود دارد. پرهیز از تردد و رسوب در حاشیه رودخانه ها و مسیل های فصلی در بعدازظهرها، عدم صعود به ارتفاعات، پارک نکردن خودروها در کنار درختان کهنسال و آمادگی شهرداری ها و ارگان های پشتیبانی برای حضور روزانه می باشد.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی افزود: شرایط پدیده گرد و غبار در بعدازظهر روزهای شنبه 13 و پنجشنبه 14 تیرماه در استان های واقع در غرب کشور مهیا است.

ضیائیان گفت: تا اواسط هفته آینده در اکثر نقاط کشور افزایش دما خواهیم داشت.

وی درباره وضعیت جوی پایتخت گفت: تهران آسمان تهران تا دو روز آینده صاف و گاهی همراه با وزش باد پیش بینی می شود. بیشینه و کمینه دمای هوای تهران فردا 37 و 26 درجه خواهد بود.

  کاوش موزه های ایران / اجرای طرح آزمایشی در موزه ارمنستان به ارزش 200 میلیون تن

مدیرکل پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی گفت: روز آینده اهواز با بیشینه دمای 44 درجه بالای صفر گرم ترین مرکز استان و شهرکرد با حداقل دمای 9 درجه بالای صفر گرم ترین مرکز استان خواهد بود. سردترین مرکز استان».

منبع: فارس

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید