هنوز ناشناخته؛ حقوق نمایندگان چقدر است؟

شاید یکی از سوالاتی که همیشه ذهن شما را مشغول کرده این باشد که نمایندگان مجلس، وزرا و … چقدر حقوق می دهند؟ سوالی که باید به روشنی پاسخ داده شود؛ اما اینطور نیست و مقاومت زیادی برای ایجاد این شفافیت وجود دارد.

وی برای پاسخ به این سوال خطاب به چند تن از نمایندگان مجلس فعلی و همچنین نمایندگان دوره های قبل مجلس گفت: البته مقاومت زیادی برای پاسخ به این سوال وجود داشت.

مثلا یکی از نمایندگان مجلس در پاسخ به این سوال به خبرنگار اقتصاد آنلاین گفت: این سوال را از من نپرسید. یکی دیگر از نمایندگان در پاسخ به این سوال گفت: دارایی مجلس باید به این سوال پاسخ دهد و من حق پاسخگویی به این سوال را ندارم! یا یکی از نمایندگان مجلس به اقتصاد آنلاین گفت: نمایندگان مجلس اصلا حقوق نمی گیرند.

اما برخی از نمایندگان به این سوال پاسخ دادند; احسان ارکانی به عنوان مثال حقوق وزرا را 22 میلیون تن عنوان کرد و گفت: درآمد خالص نمایندگان حدود 14 میلیون و 500 هزار تن است. ماهانه برخی از هزینه های پیش بینی نشده نیز به نمایندگان پرداخت می شود. به عنوان مثال نمایندگان 2 میلیون و 200 هزار تن در ماه برای حمل و نقل دریافت می کنند.

کیومر سرمدی نماینده دیگری بود که به این سوال پاسخ داد. البته پاسخ ایشان با پاسخ ابتدایی متفاوت است که علت تفاوت را هزینه های جانبی عنوان می کند. به گفته کیومرث سرمدی، نمایندگان مجلس 18 میلیون تن در ماه حقوق خالص دریافت می کنند. سرمدی همچنین تاکید کرد: نمایندگان مجلس عاقبتی ندارند.

  عوارض نادر اما مهم عروق کرونر

آنها دو رسید دارند. یکی حق اداراتی که اندازه آنها متفاوت است و دیگری حقوق. هزینه های اداری، اجاره دفتر، آب، برق، کارکنان و غیره. فردی که در شهر دفتر دارد بین 18 تا 25 میلیون تن دریافت می کند و اگر فردی دفتر بیشتری داشته باشد معمولا پول بیشتری دریافت می کند.

دیدگاهتان را بنویسید