همکاری دانشگاه آزاد اسلامی بجنورد و واحد فناوری مهرگستران خاوران

575259 خبر ناگهانی

به گزارش خبرنگار استانی خبرگزاری ایسکانیوز از بجنورد، محمدرضا حسینی معصوم در حاشیه انعقاد تفاهم نامه بین واحد بجنورد و واحد فناور سقف پیش ساخته آرتا مهرگستران خاوران، اظهار داشت: بر اساس این گزارش. با توجه به جلسات برگزار شده و انعقاد قرارداد بین رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خراسان شمالی و نماینده واحد فناوری سقف پیش ساخته آرتا، مهرگستران خاوران، این واحد فناور در مرکز توسعه فناوری های نوین در سال 96 مستقر می شود. صنایع واحد بجنورد که در حیطه ارائه خدمات و تسهیلات توسعه بازرگانی تحت عنوان تهیه و آماده سازی پانل های سقفی پیش ساخته تحت حمایت مرکز توسعه فناوری های نوین این واحد دانشگاهی می باشد.

پژوهش، پژوهش، فناوری و نوآوری واحد بجنورد ضمن تشریح ویژگی های سقف مذکور خاطرنشان کرد: سقف کامپوزیت سبک (LCP) سقف جدیدی است که تا حدودی پاسخگوی نیازهای اساسی یک سیستم سازه ای وزن هر مربع است. متر این سقف تقریباً 80 کیلوگرم است (وزن سایر سقف ها از 240 تا 450 کیلوگرم است) که این کاهش وزن باعث کاهش وزن قاب و کاهش ابعاد پایه می شود. این سقف ترکیبی از فولاد و بتن سبک می باشد که در کارخانه تولیدی کاملاً پیش ساخته بوده و پس از حمل به محل پروژه توسط اتصالات جوشی یا مکانیکی به تیرهای اصلی یا فرعی سازه متصل می شود. ایجاد واحد فناوری نمیره به زودی فعالیت خود را در این واحد آغاز خواهد کرد.

حسینی معصوم افزود: این سقف توسط مرکز تحقیقات ساختمان و مسکن وابسته به وزارت راه، مسکن و شهرسازی مورد ارزیابی و تایید قرار گرفته و به عنوان اختراع تحت عنوان سقف سبک مرکب در وزارت مالکیت صنعتی کشور به ثبت رسیده است. ایران .

  افزایش حقوق بازنشستگان تا کجا رسیده است؟ -

تحقیقات، تحقیقات، فناوری و نوآوری واحد بجنورد ضمن برشمردن مزیت های بارز این محصول گفت: تولید صنعتی در کارخانه و کنترل کیفی مناسب، عایق صوتی و حرارتی قوی، کاهش هزینه های ساخت از نظر کاهش وزن اسکلت، کاهش ابعاد پایه، کاهش ارتفاع سازه و نصب آسان، مقاومت بیشتر در برابر زلزله به دلیل وزن سازه و افزایش استثنایی سرعت اجرا به دلیل پیش ساخته بودن. و بدون نیاز به بتن ریزی، قالب گیری و آرماتوربندی از ویژگی های اصلی این محصول می باشد.

یکی از اعضای هیات علمی واحد بجنورد گفت: این سقف در حدود 200 هزار متر مربع در نقاط مختلف کشور اجرا شده است و در همین راستا با واحدهای دانشگاهی از جمله مشهد، آیت الله آملی، سمنان، کرمانشاه قرارداد همکاری منعقد شده است. و علی آباد کتول، ساری و چالوس منعقد می شود.

به گزارش ایسکانیوز؛ غلامرضا کاظمی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان خراسان شمالی و محمدرضا اختری مدیر گروه فناوری سقف های پیش ساخته آرتا مهرگستران خاوران و عضو هیئت علمی گروه عمران گروه باجنورد تفاهم نامه همکاری امضا کردند.

دیدگاهتان را بنویسید