همکاری بانک صادرات ایران و استنا برای ساخت تجهیزات صنعت نفت به ارزش 50 تریلیون ریال

به گزارش روابط عمومی بانک صادرات ایران، خوجت الله سعدی در مراسم امضای این تفاهم نامه گفت: قرارداد دو هزار میلیارد تنی قبلی با انجمن استسنا در سال جاری به پنج هزار تن افزایش یافته و حجم آن قطعا در سال آینده افزایش خواهد یافت. .

مدیرعامل بانک صادرات ایران با ابراز امیدواری از صرف 5000 میلیارد تن در سال برای تولید تجهیزات صنعت نفت و توسعه کارخانجات این صنعت گفت:

همکاری با استسنا تجربه خوبی بود که الگویی برای گسترش همکاری ها در زمینه تامین مالی پروژه های عمرانی در کشور بود.

وی با اشاره به اینکه تولیدکنندگان تجهیزات سنگین از مظاهر شهرت ایران اسلامی هستند، افزود: این تولیدکنندگان با ایجاد اشتغال در حوزه های نفت، گاز و پتروشیمی، کشور را از وابستگی اقتصادی رها کرده و امید را به جوانان بازمی گرداند. همانطور که امروز می بینیم با تلاش اعضای انجمن استصناع، صنعت ماشین سازی و تجهیزات حوزه انرژی، نفت، گاز و پتروشیمی ایران پیشرفت زیادی داشته است.

سعدی گفت: باعث افتخار بانک صادرات ایران است که طی سه سال همکاری با استصنا، برای هر یک از سازندگان این انجمن، تامین مالی ریالی و اعتباری انجام شد و اعضای انجمن توانستند کشور را به سازندگان خارجی سربلند کنند. “

مدیرعامل بانک صادرات ایران با ابراز خرسندی از اینکه امروز تولیدکنندگان داخلی نفت توانسته اند جای تولیدکنندگان خارجی را بگیرند و حتی برای پروژه های بزرگ منطقه با خارج از کشور قرارداد امضا کنند.

اما از سال 2018 فشار تحریم‌ها بسیار شدید بوده و حتی برخی از صاحبان فناوری‌های مدرن در اروپا و جهان با وجود انعقاد توافق، نتوانستند به همکاری با ما ادامه دهند. خوشبختانه انجمن ایستنا به اندازه کافی جای خالی تولیدکنندگان خارجی را پر کرد. بنابراین امروز با اقدامات ظریف و ارزشمند این انجمن شاهد افتتاح چندین پتروشیمی و پالایشگاه نفت هستیم.

  صفحه مورد نظر شما یافت نشد.

در این مراسم، رئیس هیئت مدیره انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت ایران «استسنا» نیز با بیان اینکه سابقه این تفاهم نامه به دو سال قبل بازمی گردد، گفت: بانک صادرات ایران اولین بانکی است که یک قرارداد امضا کرده است. تفاهم نامه با انجمن سازندگان تجهیزات و تأسیسات صنعت نفت تخصیص ویژه برای بخش تولید به ویژه برای ساخت تجهیزاتی که بیش از 60 درصد از این امکانات را مصرف کرده است.

احسان ثقفی افزود: با توجه به همکاری بانک و انجمن، این روند منجر به افزایش سقف اعتبار و امتیازات قابل توجهی برای تولیدکنندگان نفت شده است.

وی با ابراز خرسندی از تداوم این همکاری ها و استفاده از ظرفیت واقعی اعتباری بانک، افزود: در خصوص اعتبار واقعی با بانک کاملا موافقیم و امیدواریم اعتبار واقعی در صنعت پتروشیمی توسعه یابد.

دیدگاهتان را بنویسید