همه لژیونرهایی که به تیم ملی دعوت شدند بهترین نیستند

مهاجم سابق تیم ملی فوتبال معتقد است که کار تیم ملی برای ادامه از مرحله گروهی سخت است و باید واقع بینانه به این موضوع نگاه کنیم.

محسن گروسی درباره شرایط تیم ملی یک روز قبل از اولین بازی مقابل انگلیس در گروه B گفت: کارلوس کی روش در غیاب لژیونرها و پس از حضور در قطر با تیم ملی توانست تا حدودی در تهران مقابل نیکاراگوئه از تیمش قدردانی کند. لژیونر، او در بازی تونس به تساوی رسید. البته بازی با تونس بیشتر برای بهبود وضعیت روحی و روانی بازیکنان بود. حالا در آستانه شروع جام جهانی، ترکیب پر است و خوشبختانه ملی پوشان انگیزه و روحیه بالایی برای بازی مقابل انگلیس دارند.

وی ادامه داد: تیم ملی اکنون بیش از هر چیز به تمرکز و حمایت نیاز دارد. کی روش و شاگردانش باید بدون استرس و ایجاد حاشیه فقط به موفقیت فکر کنند. مهمترین استراتژی ما برای موفقیت در جام جهانی اتحاد و همدلی همه اعضای تیم است. کی روش مربی باتجربه ای است و قطعا تکلیف بازیکنان مقابل انگلیس که مهم ترین بازی تیم ملی در مرحله گروهی است را مشخص کرده است و می داند با چه استراتژی تیم ملی را مقابل انگلیس بفرستد.

ملی پوش اسبق تیم ملی در پاسخ به اینکه ساختار اصلی تیم ملی لژیونرها خواهد بود، تصریح کرد: بازیکنان خوبی در لیگ برتر داریم که هم سطح لژیونرها هستند اما کی روش از لژیونرها بیشتر چون به آنها اعتقاد دارد. چند بازیکن تیم ملی مثل طارمی و جهانبخش شرایط خوبی در اروپا دارند و می توانند کمک زیادی به کی روش کنند اما معتقدم همه لژیونرهایی که به تیم ملی دعوت شدند بهترین نیستند و کی روش می توانست بیشتر به بازیکنان داخلی نگاه کند. به عنوان یک ایرانی دوست دارم تیم ملی کشورم موفق شود و برای اولین بار از مرحله گروهی جام جهانی صعود کند اما باید واقعیت ها را هم بپذیریم و سطح توقع مردم از یک تیم ملی را بالا نبریم. به صورت جهانی نگاه کنید.

  دیدار دوستانه سپاهان و زنیت در اصفهان برگزار می شود

گروسی در پاسخ به این سوال که تیم ملی چند شانس برای صعود به مرحله یک هشتم نهایی جام جهانی دارد، گفت: فوتبال قابل پیش بینی نیست. انگلیس یکی از بهترین تیم های جام جهانی است که مدعی قهرمانی است و تیمی پر ستاره و تا زمانی که مقابل این تیم بازی نکنیم نمی توانیم در مورد نتیجه بازی با انگلیس اظهار نظر کنیم. کار تیم ملی برای صعود سخت است، اما اینطور نیست که بگوییم شانسی برای صعود نداریم. در فوتبال هر اتفاقی ممکن است بیفتد و تا زمانی که واقع بین باشیم می توانیم از گروه خود صعود کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید