همزمان با جام جهانی؛ قطر لغو روادید ایران را پذیرفت

لیلا آجاری گفت: این قرارداد دو ماه اعتبار دارد و محدود به جام جهانی قطر است. بر اساس آنچه وزارت امور خارجه پذیرفته و موافقت کرده است، ویزای ایران برای اتباع خارجی متقاضی سفر به ایران از قطر در صورت ارائه درخواست لغو خواهد شد.

وی همچنین به بازدید وزیر قطر از جاده های جزیره کیش و مذاکرات معاونت گردشگری برای همکاری ایران در جام جهانی فوتبال 2022 اشاره کرد. قطر آماده راه اندازی شاتل هایی برای پذیرایی از تماشاگران جام جهانی است که از کشورهای دیگر برای سرمایه گذاری دعوت کرده است. شاتل ها قابل حمل و نقل هستند و کشورهایی که سرمایه گذاری کرده اند در نهایت می توانند آنها را جابجا کنند. این در حالی است که ایران برای پذیرایی و پذیرایی از تعدادی از تماشاگران جام جهانی اعلام آمادگی کرده است و معاون گردشگری نیز در گفت و گو با مسئولان قطری پیگیر آن خواهد بود. جزئیات بیشتر درباره نوع همکاری و مذاکرات دو کشور تا روز سه شنبه مشخص خواهد شد.

مدیرکل دفتر بازاریابی و توسعه گردشگری خارجی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی همچنین در گفت و گوی رادیویی درباره موافقت وزارت امور خارجه با تعلیق روادید ایران با مبدا قطر توضیح داد: یکی از پیشنهادها لغو روادید بود. یا معافیت ویزا که می تواند مشوق خوبی برای جذب گردشگران خارجی از قطر به ایران باشد. نظر حقوقی برای اعلام قرارداد بودجه شما.

وزارت امور خارجه همچنین درباره سازوکار اولیه صدور روادید رایگان برای ایران در جام جهانی قطر توضیح داد: اتباع کشورهایی که تیم‌های فوتبال آنها به جام جهانی ۲۰۲۲ قطر راه یافته‌اند می‌توانند یک یا دو بار یا بیشتر برای دریافت روادید رایگان اقدام کنند. . با مدت اعتبار دو ماه و اقامت 20 روزه درخواست ارسال کنید.

  برای شکستن زنجیره اپیدمی کرونا، باید دوز یادآور تزریق کنیم

همچنین اتباع همه کشورها (به استثنای افغانستان، پاکستان، هند، بنگلادش، سومالی، سریلانکا) که واجد شرایط دریافت ویزای توریستی هستند، و همچنین شهروندان ایالات متحده، انگلستان و کانادا که درخواست های ویزای آنها مانند قبل با درخواست قبلی است. و بررسی های لازم در صورت تهیه بلیط از دوحه، می توانید با ثبت درخواست و وارد کردن تصویر بلیط در سامانه (در محل تعیین شده) یک بار، دو بار یا چند بار با مدت اعتبار دو ماهه و اقامت 20 روزه برای ویزای رایگان اقدام کنید. محل).

شهروندان تمامی کشورها (به استثنای آن کشورها) که نامه ای از وزارت ورزش و جوانان برای اثبات مشارکت خود ارسال کرده اند، می توانند برای دریافت ویزا و عکس گواهی نامه خود از وزارت ورزش در سامانه (در آدرس درج شده) اقدام کنند. . برای ویزای فوق اقدام کنید.

در صورت ارائه یادداشت رسمی از سوی وزارت امور خارجه، نمایندگی های سیاسی یا کنسولی خارجی در ایران مبنی بر شرکت یک یا چند متقاضی می توانند برای دریافت روادید چندگانه رایگان با اعتبار دو ماهه 20 روزه به شرط ثبت درخواست اقدام کنند. و یک یادداشت رسمی به زبان فارسی و زبان کشور خود در سامانه (در محل مورد نظر) ارائه دهید.

اتباع کشورهایی که مایل به شرکت ترانزیت در جام جهانی قطر هستند، می توانند با ارائه مدارک لازم (در سامانه ویزا) برای دریافت ویزای چندگانه رایگان با مدت اعتبار دو ماهه ۲۰ روزه اقدام کنند.

دیدگاهتان را بنویسید