هفته آینده کی است که باید به مسائل رسیدگی کنیم؟

روز دوشنبه دوم خرداد 1401 بود که قسمتی از متروپل بلوک شماره 2 در خیابان امیر کبیر (امری) واقع در مرکز شهر آبادان فروریخت. در این حادثه 43 نفر جان باختند و 37 نفر مجروح شدند. 5 ماه پس از حادثه، در 13 آبان، بخشی از ساختمان دوباره فروریخت. آواربرداری کامل نشده و به گفته سرپرست شهرداری آبادان، آواربرداری بقایای ساختمان متروپل بر عهده قرارگاه خاتم الانبیاء به عنوان پیمانکار سازمان منطقه آزاد اروند است.

سید معتبی محفوی; نماینده مردم آبادان در شورای اسلامی به سایت دیده بان ایران گفت: حادثه متروپل برای مردم ایران به ویژه آبادان بسیار تلخ و دلخراش بود. این اتفاق مربوط به سینما رکس برای مردم آبادان بود. آنچه از دولت انتظار می رفت هر چه زودتر بود.» او در حال تکمیل آواربرداری بود، اما کار دولت به ویژه منطقه آزاد اروند که زیرمجموعه دبیرخانه مناطق آزاد و وزارت اقتصاد است. ، در این سوال بسیار ضعیف بود.

وزیر اقتصاد باید از مردم عذرخواهی کند

وی ادامه داد: آقای هندوزی به عنوان وزیر اقتصاد باید از مردم آبادان به دلیل تاخیر در اتمام کار و عدم اجرای خوب عذرخواهی کند. از سوی دیگر مدیرعامل منطقه آزاد اروند باید دلیل طولانی شدن روند کار را برای مردم توضیح دهد. چیزی که ما ردیابی کردیم همیشه می گویند هفته آینده تمام می شود و الان 20 هفته گذشته است و معلوم نیست هفته بعد کی می آید بچه ها؟

محفوی تاکید کرد: آقای رئیسی مدیران ارشد و معتمدین باید به مردم آبادان خسارت بدهند. آبادان و خرمشهر در جریان انقلاب و جنگ تحمیلی تلفات زیادی دادند و خسارات زیادی متحمل شدند. اگر دولت انقلابی و مردمی نمی خواهد به مردم آبادان غرامت بدهد پس چه کسی باید جبران کند؟ مردم آبادان در رنج هستند، بعد از جنگ 3 میلیون نخل، جاده اروند و بهمن شیر را کشتند.

  موافقت با دادن امتیاز به ایران در مورد برجام

متولیان متروپل بسیار ضعیف عمل کردند

در ادامه محفوی به دیده بان ایران گفت: من همیشه از متروپل و روند کار بازدید می کنم اما باید قبول کنیم که متولیان این کار از وزیر اقتصاد گرفته تا مدیرعامل منطقه آزاد اروند مدیریت بسیار بدی دارند و اگر آنها نمی توانند کار شما را به درستی انجام دهند، باید استعفا دهند

نماینده مردم آبادان در شورای اسلامی گفت: انتظار اصلاحات از دولت نداشتیم، اما انتظار داریم دولت انقلابی و مردمی از خشک شدن بهمنشیر که رودخانه ای زنده است جلوگیری کند. سیاست های غلطی که دولت های قبلی شروع کرده اند و این دولت به آن ادامه می دهد و باعث خشک شدن بهمن می شود. دولت در این زمینه فاجعه ایجاد می کند، اما آنها باید هر چه زودتر رفتار خود را تغییر دهند و از یک فاجعه دیگر جلوگیری کنند. من یک سال است که موضوع بهمنشیر را پیگیری می کنم، 14 سوال از آقای محرابیان وزیر نیرو در مورد بهمنشیر داشتم و تخریب بهمنشیر نیز به ایشان ثابت شد، اما متاسفانه به دلیل هزینه هایی که برای آن هزینه کرده اند. او جرات توقف این پروژه ها را ندارد. اگر کاری از دستش بر نمی آید استعفا دهد./دیده بان ایران

دیدگاهتان را بنویسید