هشدار / کسانی که چندین سوابق پزشکی دارند. خواندم

محمد محمدی در این خصوص گفت: بر اساس ماده 70 قانون برنامه ششم توسعه و قوانین بودجه سالانه 1399 و 1400 موظف شدیم همپوشانی در بیمه ها را رفع کنیم. اتفاقاً تامین اجتماعی گام های اولیه را برداشت و اقداماتی را برای این منظور در دستور کار قرار داد.

وی افزود: با اجرای طرح نسخه الکترونیک و عدم تمدید فیزیکی دفترچه های بیمه سلامت از اسفند 96، نظارت بر این موضوع قوت گرفته است.

مدیرکل ثبت احوال و حساب های انفرادی سازمان تامین اجتماعی با بیان اینکه همپوشانی های بیمه ای را قبلا رفع کرده بودیم، تصریح کرد: در دو سال گذشته (1399 و 1400) بیش از سه میلیون همپوشانی بین صندوق های بازنشستگی تامین اجتماعی، تامین اجتماعی وجود دارد. نیروهای مسلح و یا بیمه درمانی شما منقضی شده است.

به عبارت دیگر، سه میلیون نفری که دو دفترچه بیمه بودند، فقط از یک دفترچه پزشکی و به عبارتی از یک حق درمان استفاده می کنند.

محمدی افزود: ساماندهی چند دفترچه بیمه به نفع همه صندوق های بیمه بود. مثلاً موارد زیادی داشته ایم که زن و شوهری حقوق یا مستمری دارند و هرکدام در اختیار صندوق قرار می گیرند و زن نه تنها دفترچه بیمه خود بلکه دفترچه تابعیت همسرش را هم دریافت می کند. دلیلی وجود دارد که فرد به ما بگوید از کدام دفترچه بیمه می خواهد استفاده کند و دیگری را حذف کند.

وی با بیان اینکه پس از اجرای این قانون، اگر فردی دارای چندین دفترچه بیمه باشد، به هر مرکزی که برای درمان مراجعه می کند، سیستم هشدار می دهد که حتماً باید مراقبت های پزشکی داشته باشد؛ گفت: در صورت نیاز به خدمات درمانی، در صورت نیاز به خدمات درمانی و بهداشتی و درمانی، اقدام به انجام این کار می کند. در این صورت یا تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی است یا بیمه درمانی.

  عیلام در دفاع مقدس دژ بود/ راه خدا ترس و غم ندارد

مدیرکل ثبت و حساب های انفرادی تامین اجتماعی در خاتمه افزود: همه همپوشانی ها را رفع کرده ایم، اما این روند ادامه دارد و به طور مرتب رصد می شود./ ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید