هشدار هواشناسی برای استان های جنوبی/ از روز پنجشنبه بارش برف و باران

536244 خبر ناگهانی

به گزارش گروه اقتصادی ایسکانیوز، بر اساس تحلیل نقشه های هواشناسی و آینده نگر سازمان هواشناسی امروز و فردا در اکثر نقاط کشور جوی پایدار همراه با افزایش نسبی دما و افزایش غلظت آلاینده های هوا در شهرهای صنعتی پرجمعیت پیش بینی کرد.

در این مدت دمای سواحل دریای خزر 6 تا 8 درجه افزایش می یابد. روز پنجشنبه با بارش برف، باران و وزش باد شدید موقتی در بخش‌هایی از غرب، شمال غرب و ارتفاعات البرز مرکزی بارش‌ها خواهد بود. شدت بارش امروز برای نواحی غربی آذربایجان غربی و کردستان است.

همچنین در این روز در مناطق جنوب غرب و غرب کشور وزش باد شدید در برخی مناطق می تواند باعث خیزش گرد و خاک شود.

به گزارش روز جمعه سازمان هواشناسی، سامانه بارشی علاوه بر مناطق یاد شده، دامنه های جنوبی البرز در استان های قزوین، البرز، تهران و سواحل دریای خزر را در بر می گیرد.

شنبه هفته آینده بارش ها در استان های غرب، جنوب غرب و مرکز کشور، سواحل خزر، شمال استان فارس و جنوب استان های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی و اردبیل ادامه دارد. در استان های خراسان شمالی، خراسان رضوی نیز بارش های پراکنده پیش بینی می شود.

در روزهای پنجشنبه و جمعه سواحل دریای خزر 8 تا 10 درجه کاهش و در دامنه های شمال غرب، غرب و جنوب البرز 4 تا 6 درجه کاهش نسبی دارد.

توضیحات سیستم: سرعت باد را افزایش دهید

زمان پایان: چهارشنبه ظهر 14/11/20

نوع خطر: افزایش ارتفاع موج بین 2 تا 3 متر

حوزه کاری: خلیج فارس در استان های بوشهر و هرمزگان.

  غیبت عجیب بیل مکانیکی در کمپ شبانه پرسپولیس

اثر خطر: آسیب به تاسیسات دریایی و ساحلی، خطر غرق شدن قایق های سبک و نیمه سنگین و اختلال در تردد شناورهای سنگین و آسیب به قفس ها و تورهای ماهیگیری.

توصیه: احتیاط در هنگام تردد کشتی های سبک و تفریحی، احتیاط در هنگام حرکت در فعالیت های دریایی، احتیاط در حرکت با کشتی های تجاری و اقدامات لازم برای جلوگیری از آسیب های احتمالی.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید