هشدار حمله نظامی به ایران

حمد بن جاسم بن جبر آل ثانی با بیان اینکه اوضاع در منطقه خلیج فارس خطرناک شده است، نسبت به اقدام نظامی که “امنیت و ثبات در منطقه را تحت الشعاع قرار می دهد” هشدار داد.

به گزارش الخلیج آنلاین، بن جاسم در توئیتی با اشاره به اینکه این امر مستلزم هوشیاری همگانی برای اجتناب از احتمالات ناگوار است، نوشت: غرب به رهبری ایالات متحده آمریکا نتوانسته به توافق برسد و بتواند ایران را احیا کند. توافق هسته ای.”

وی افزود: اگر این کشورها نتوانند به توافق هسته ای جدید با ایران دست یابند و آمریکا تسلیحات لازم را در اختیار اسرائیل قرار دهد، خدای ناکرده اقدام نظامی اسرائیل امنیت و ثبات منطقه ما را از بین می برد و پیامدهای اقتصادی، سیاسی و اجتماعی در پی خواهد داشت. وحشتناک خواهد بود.”

نخست وزیر سابق قطر اظهار داشت: ما می دانیم که اسرائیل تلاش زیادی می کند تا بخشی از تجهیزات و مهمات مورد نیاز برای بمباران اهداف در ایران را به دست آورد. اهدافی که تل آویو آنها را خطر بزرگی علیه خود می داند اما طرف آمریکایی همچنان در ارائه این سلاح ها به اسرائیل مردد است.

بنیاسم در ادامه تاکید کرد: باید از طریق کانال های ارتباطی احتمالی خطر هرگونه تشدید نظامی و لزوم حل مشکلات کنونی را از طریق راه حل های مسالمت آمیز به آمریکا و کشورهای غربی در منطقه خلیج فارس تبیین کنیم چرا که اولین بازنده این امر ما خواهیم بود. وضعیت.” “

وی در نهایت با وجود عدم خوش‌بینی نسبت به احتمال توافق غرب و ایران، گفت: دستیابی به تغییر مثبت برای احیای توافق هسته‌ای و جلوگیری از خطرات شکست مذاکرات بعید نیست.

  آخرین آمار کرونا در ایران/ 18 نفر در 24 ساعت گذشته جان خود را از دست دادند

منبع: شفقنا

دیدگاهتان را بنویسید