هشدار به اتباع افغانستانی بدون کارت اقامت / شما 6 ماه فرصت دارید

صادق رضادوست، مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور گفت: سرشماری غیرمجاز اتباع افغانستانی غیرمجاز بویژه آنهایی که پس از حوادث اخیر در ایران وارد شده اند تا 17 خرداد ماه سال جاری ادامه دارد.

وی با تاکید بر اینکه این فرصت تمدید نخواهد شد، گفت: اتباع افغانستانی بدون مدرک شرکت کننده در این طرح اقامت موقت 6 ماهه خواهند داشت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، رضادوست گفت: آن دسته از اتباع افغانستانی فاقد مدرک که تاکنون نتوانسته اند در طرح های سرشماری شرکت کنند، می توانند از کارت اقامت موقت که در حال حاضر شش ماهه است، استفاده کنند و در دفاتر پیشخوان دولت ثبت نام کنند. .

وی ادامه داد: طرح سرشماری اتباع جدید از 21 فروردین ماه سال جاری آغاز شده و تا 16 خرداد ادامه دارد اما پس از آن تمدید نخواهد شد.

هشدار برای شهروندان فاقد کارت اقامت

مدیرکل اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور همچنین هشدار داد: افرادی که در این طرح شرکت نکنند شهروند غیرقانونی محسوب می شوند و باید از کشور خارج شوند.

رضادوست گفت: از این رو توصیه می شود تمامی شهروندان فاقد مجوز اقامت، مهاجران و پناهجویان تازه وارد که با استفاده از این فرصت اسکان دریافت می کنند و در طرح سرشماری شرکت می کنند، کارت اقامت موقت خود را دریافت کنند.

وی گفت: تمامی اتباع افغانستانی فاقد مدرک در تمامی استان های ایران اعم از ممنوعه و غیرمجاز (به استثنای استان های سیستان و بلوچستان و آذربایجان غربی) می توانند به دفاتر پیشخوان دولت مراجعه و نسبت به ثبت نام در این طرح اقدام کنند.

  آیا اسکو چ i چ حکم برکناری نزار ماهروس را امضا می کند؟ -

مدیرکل امور خارجه و امور مهاجرین وزارت کشور گفت: اتباع فاقد مدرک در یکی از استان های مجاز باقی می مانند، محل اقامت را انتخاب کنید در غیر این صورت فرد غیرقانونی محسوب می شود و باید ایران را ترک کند.

دیدگاهتان را بنویسید