هشدار / این پیامک را باز نکنید. سپرده سود سهام

سرهنگ رامین پاشایی گفت: بر اساس مشاهدات پلیس فتا و گزارش های دریافتی از هموطنان مشخص شد مجرمان سایبری این بار اقدام به ایجاد بستری مجرمانه در قالب استفاده از نام و اعتبار سامانه سهام عدالت و ارسال پیامک برای واریز کرده اند. حساب‌های مالی مشمول برداشت‌های غیرمجاز از حساب‌های شهروندان می‌شوند، مشروط بر اینکه لینک یا لینک درج شده در پیامک پس از هک تلفن همراه فرد فریب خورده و هدایت به صفحات پرداخت جعلی به نام فیشی بازدید شود.

وی در تشریح شگرد این کلاهبرداران افزود: شگرد این مجرمان سایبری درست مانند شگرد ابلاغی قضایی سامانه ثنا است و با توجه به آگاهی هموطنان از کلاهبرداری موسوم به سامانه ثنا، مجرمان سایبری در کمپین جدیدی برای سوء استفاده قرار گرفته اند. نام و آوازه دادگستری: «عدالت قصد فریب هموطنان را دارد.

معاون اجتماعی پلیس فتا ادامه داد: عموم مردم باید در جریان ترفندهای این کلاهبرداران باشند و همواره آگاه باشند که تمامی ارتباطات و اطلاع رسانی استفاده از خدمات عمومی از طریق شماره تلفن های مخفی انجام خواهد شد. و هیچ سازمان دولتی از شماره تلفن های شخصی اپراتورهای مختلف تلفن همراه برای ارتباط با کاربران خود استفاده نخواهد کرد.

با تاکید بر اینکه با توجه به در دسترس بودن آمار و اطلاعات دهک های مختلف مردم در اختیار سازمان های ذیربط جهت پرداخت سود سهام عدالت، با شناسایی 6 مجرم سایبری نیازی به ثبت یا درج اطلاعات در سامانه های دیگر نمی باشد. علیه سایر مجرمان گرفته می شود و به هیچ وجه نباید شهروندان با این ترفند کلاهبرداران سایبری گمراه شوند.

  صفحه مورد نظر شما یافت نشد.

سرهنگ پاشایی از کلیه سازمان ها و نهادهای دولتی و غیردولتی خواست در اجرای طرح های مشترک و یا هرگونه فعالیت عام المنفعه ابتدا راه های دقیق دسترسی به برخی خدمات از طریق رسانه ملی و سایر وسایل ارتباطی را برای هموطنان توضیح دهند. به دلیل عدم اطلاع رسانی در مورد نحوه فریب برخی خدمات، تمامی نهادها، دستگاه های اجرایی و دستگاه های دولتی باید نقش بسزایی در اطلاع رسانی به هموطنان داشته باشند.

دیدگاهتان را بنویسید