هشدارها و علائم بدن در دیابت

551932 خبر ناگهانی

به گزارش گروه اجتماعی ایسکانیوز، این روزها که کرونا همه گیر شده است، مردم سعی در افزایش اطلاعات و آگاهی خود در زمینه این بیماری و انواع بیماری های دیگر دارند. یکی از بیماری های دیگر دیابت است که افراد زیادی را در سرتاسر دنیا گرفتار کرده است و شناخت کافی از علائم آن بسیار مهم است تا بتوانید شرایط را بهتر مدیریت کنید. در این بخش توضیح مفصلی در مورد آن خواهیم داد:

میوه هایی که برای دیابتی ها بسیار مفید است

اینجاست که متوجه علائم می شوید

دیابت نوع 1 که معمولاً در کودکان رخ می دهد، می تواند به سرعت پیشرفت کند و در عرض چند هفته یا چند ماه علائم خود را نشان دهد، اما دیابت نوع 2 که مستقیماً تحت تأثیر رژیم غذایی و سبک زندگی است، مدت زمان بیشتری طول می کشد تا علائم را نشان دهد و ممکن است متوجه نشوید که دیابت دارید. اولین مکان.

علائم دیابت نوع 2 معمولاً چندین سال طول می کشد تا بهبود یابد و تشخیص آن آسان نیست و برخی افراد متوجه هیچ علامتی نمی شوند. دیابت نوع 2 معمولا در سنین پایین رخ می دهد، اما هنوز هم ممکن است کودکان به آن مبتلا شوند. وجود دارد و هیچ چیز غیر ممکنی وجود ندارد.

حتی دیابت خفیف می تواند خطرناک باشد

قند خون بالا ممکن است علائم واضحی نداشته باشد. حتی افزایش جزئی قند خون به اعصاب و رگ های خونی کلیه آسیب می زند و هر چه سطح قند خون بالاتر باشد و مدت زمان طولانی تری بدون مراجعه به درمان بگذرد، وضعیت بدتر خواهد شد.

  شیری زحمت کشید. برای رضایان آرزوی موفقیت دارم

برخی از علائم دیابت عبارتند از:

تکرر ادرار

افرادی که دیابت دارند؛ ممکن است بیش از حد معمول به دستشویی بروند یا حتی نیمه شب از خواب بیدار شوند و بخواهند به دستشویی بروند. دلیل آن این است که سطح قند خون در بدن آنها بالاست و خروجی ادرار بیش از حد طبیعی است و ادرار آنها کف آلود است و ممکن است بوی شیرین یا میوه ای بدهد.

افزایش تشنگی

تکرر ادرار باعث کم آبی بدن و احساس تشنگی مداوم می شود. افزایش سطح قند خون باعث خروج آب اضافی از بدن می شود و فرد مدام احساس تشنگی می کند و هر چقدر هم آب بنوشد سیر نمی شود.

افزایش گرسنگی یا کاهش وزن بدون دلیل

در عین حال که دیابت قند خون را افزایش می‌دهد، می‌تواند سلول‌ها را از استفاده از گلوکز برای انرژی جلوگیری کند که دو پیامد دارد. یکی اینکه مدام احساس گرسنگی می کنید و ماهیچه هایتان با مشکل تامین انرژی و سوخت بدن مواجه می شوند یا اینکه چربی سوزی برای انرژی انجام می شود و بی دلیل و بدون تلاش خودتان وزن کم می کنید.

بی حسی و سوزش در دست ها و پاها

افزایش سطح قند خون به اعصاب بدن آسیب می رساند و باعث نوروپاتی دیابتی می شود که دست ها، پاها و دست ها را درگیر کرده و باعث سوزش، گزگز، افزایش حساسیت و درد در قسمت های مختلف بدن و علائم آن در هنگام تشدید شب می شود.

تاری دید

تاری دید یا دوبینی نشان دهنده مشکلات ناشی از دیابت است زیرا دیابت باعث نشت رگ های خونی داخل چشم و رشد غیرعادی رگ های خونی جدید می شود، همین. باعث مشکلات بینایی می شود و می تواند وضعیت را برای چشم بسیار سخت کند.

  واتس اپ جدیدتر است! + عکس

دیدگاهتان را بنویسید