هر سهامدار چقدر سود دریافت می کند؟

سود سهام عدالت 1400 باید در دو مرحله به حساب ذینفع واریز شود. بر این اساس فاز اول از امروز چهارشنبه 30 آذر ماه واریز می شود و فاز دوم نیز طبق وعده مسئولان به پایان سال جاری موکول شده است.

البته میزان سودی که مشمولان دریافت خواهند کرد متفاوت خواهد بود. این مبلغ به عواملی مانند ارزش اصلی سهام هر فرد و اینکه آیا سهامدار در زمان موجود بودن فروش سهام خود را فروخته است یا خیر بستگی دارد.

در این راستا سود علی الحساب به حساب دو گروه مستقیم و غیرمستقیم سهامداران واریز می شود و در مرحله اول سهامدارانی که 452، 492 و 532 هزار تومان در پرتفوی سهام خود دارند به ترتیب 510، 555 و 600 هزار تومان. و کسانی که یک میلیون تومان دارند یک میلیون و 128 هزار تومان سود علی الحساب دریافت می کنند.

ذینفعان سهام توجه داشته باشند که برای دریافت سود باید در سامانه سجام ثبت نام کنند. حدود یک میلیون و 730 هزار سهامدار عدالت همچنان با مشکل داشتن شماره شناسایی بانکی معتبر مواجه هستند که این افراد می توانند با ثبت نام و احراز هویت در سامانه جامع اطلاعات مشتریان (sejam.ir) و یا با وارد کردن شماره شناسایی معتبر خود در سایت sahamedalat.ir این مشکل را انجام دهند. سایت اینترنتی. فرآیند دریافت سود سهام در مراحل زیر خواهد بود.

منبع: ایسنا

  پخش برنامه مدرسه تلویزیونی دوشنبه 10 اردیبهشت 1401

دیدگاهتان را بنویسید