هر آنچه که باید در مورد قوز قرنیه بدانید

539411 خبر ناگهانی

محمدعلی جوادی افزود: قرنیه قرنیه با افزایش شعاع انحنا به طور نامتقارن افزایش می‌یابد که منجر به نزدیک‌بینی با آستیگماتیسم نادرست و در نتیجه کاهش بینایی می‌شود و شروع این بیماری عمدتاً در دهه دوم و سوم زندگی است.

بیشتر بخوانید:

وی گفت: آکنه یک بیماری پیشرونده است اما شدت پیشرفت آن در دهه سوم و چهارم کاهش می یابد.

جوادی گفت: قوز قرنیه تا 2 درصد جمعیت را مبتلا می کند و التهاب شدید سطح چشم و مالش مداوم آن (ورم بهاری) نیز می تواند باعث این بیماری شود، قوز قرنیه خیره کننده نیست اما می تواند باعث اختلال بینایی شود.

این چشم پزشک افزود: از مالش چشم خودداری شود. در مواردی که بیماری بزرگی وجود دارد، ورم ملتحمه بهاره که با خارش شدید چشم همراه است و استفاده از لنزهای تماسی راه بسیار موثری برای بازگرداندن بینایی است و شاید تنها روشی باشد که دید کاملا طبیعی را برای بیمار ایجاد می کند. هزینه آن نسبتاً ارزان است و ترمیم بینایی بسیار خوب است.

جوادی گفت: در صورتی که روش های درمانی با دید صحیح بیمار مطابقت نداشته باشد، پیوند قرنیه به عنوان آخرین راهکار توصیه می شود که به صورت لایه ای و کامل انجام می شود، اما قبل از عمل باید به بیمار اطلاع داده شود که پس از عمل خوب است. دید در اکثر موارد با استفاده از عینک امکان پذیر است و بدون استفاده از عینک به ندرت دید طبیعی حاصل می شود.

منبع: ایرنا

انتهای پیام/

  یک شهر ۲۶ میلیون نفری را قرنطینه کنید

دیدگاهتان را بنویسید