هر آنچه برای چیدمان دکوراسیون اداری اتاق مدیریت نیاز دارید

نحوه چیدمان اشیا، رنگ، ترتیب، نورپردازی، نوع وسایل استفاده شده در محیط و ده ها فاکتور مهم دیگر باید در چنین فضاهایی به دقت مورد استفاده قرار گیرد. علاوه بر زیبایی محیط، کاربردی بودن و همچنین استاندارد بودن محل کار مدیر از موارد مهمی است که نباید از آنها غافل شد. در زیر به چند اصل بسیار مهم که در چیدمان دکوراسیون اداری اتاق مدیریت باید در نظر گرفته شود خواهیم پرداخت.

دلیل اهمیت دکوراسیون اداری در اتاق فرمان

در تمامی سازمان ها و محیط های کاری و شرکت ها، مدیر مهمترین و بالاترین نقش را بر عهده دارد و رفتار او تأثیر مستقیمی بر کارکنان و مشتریان خواهد داشت. به همین دلیل فضایی که مدیر در آن کار می کند اغلب از افراد دیگر و حتی از گونه ها جدا می شود مبلمان اداری آنچه در آن استفاده می شود نیز متفاوت است. نوع قرارداد و شرایط دفتر مدیریت از چند نظر حائز اهمیت است که عبارتند از:

  • بازدیدکنندگان اتاق کنترل می توانند بر اساس چیدمان و نوع تجهیزات مورد استفاده در آن فضا به کسب و کار شما اعتماد کنند. زیرا در تجارت حرفه ای از تجهیزات نامناسب و قدیمی برای مهم ترین اتاق استفاده نمی شود.
  • محیطی که در آن زندگی و کار می کنید در طول زمان بر شخصیت شما تأثیر می گذارد. قرار گرفتن در محیطی مجلل، شیک و منظم تاثیر بسزایی در روحیه یک مدیر دارد.
  • حرفه ای بودن دکوراسیون اداری اتاق مدیریت تاثیر مستقیمی بر کارمندان دارد. در واقع یک اتاق کنترل مرتب و مرتب باعث می شود کارکنان انگیزه و انرژی بیشتری کسب کنند.

2

اصول دکوراسیون دفتر کار در اتاق مدیریت

طراحی و دکوراسیون داخلی علم و تجربه توام با هنر است. چرا که اصول روانشناسی، ارگونومی و سلامت، ایمنی و زیبایی باید در کنار هم مورد استفاده قرار گیرد تا نتیجه مطلوب حاصل شود. بر این اساس، اصول مهمی در دکوراسیون و چیدمان اتاق کنترل وجود دارد که می توان از آنها برای ایجاد فضایی منحصر به فرد و کاربردی استفاده کرد. این اصول عبارتند از:

رعایت اصول ارگونومیک هنگام چیدمان

مدیر هر سازمان، اداره و سایر مشاغل، مانند سایر کارمندان، حدود هشت ساعت را در دفتر خود می گذراند. به همین دلیل باید اصول ارگونومیکی در محل قرارگیری و نوع تجهیزات مورد استفاده در این محیط رعایت شود. میز مدیریت مدرن اگر در حد استاندارد نباشد، به مرور زمان صدمات جدی پشت، زانو، گردن و شانه ایجاد می شود. صندلی های اداری و میز مدیریت از نظر ابعاد و متریال باید کاملا استاندارد انتخاب شوند. در نظر داشته باشید که زیبایی نباید تنها ملاک انتخاب این اقلام باشد، زیرا میز و صندلی های غیراستاندارد بر سلامت مدیر تاثیر منفی می گذارد و بدون شک روحیه و روحیه او را تحت تاثیر قرار می دهد.

3

انتخاب مبلمان اداری مناسب

یکی دیگر از اصول بسیار مهم برای چیدمان دکوراسیون اداری اتاق مدیریت، نوع مبلمان به کار رفته در آن است. مبلمان اتاق مدیریت برای مشتریان استفاده می شود و بنابراین باید تا حد امکان راحت باشد. علاوه بر این، اندازه و ابعاد مبلمان باید متناسب با فضا و اندازه اتاق انتخاب شود. مبلمان بزرگ در اتاق های کوچک بسیار حجیم هستند و به هم ریختگی ایجاد می کنند.

همچنین توجه داشته باشید که روکش مبلمان اتاق فرمان به خوبی لوکس بودن و ظرافت را نشان می دهد. یکی از کاربردی ترین گزینه ها برای این اتاق ها استفاده از مبلمان چرمی و مبل های چستر است که تنوع رنگی بالایی دارند.

تفکیک مدیریت و اتاق کنفرانس

در صورت وجود فضای کافی در اتاق کنترل، بهتر است تا حد امکان فضای کنفرانس و محیط جلسه را از هم جدا کنید. اگر اتاق خاصی برای قرار دادن میز کنفرانس ندارید، از آن استفاده کنید تقسیم بندی شما می توانید این کار را انجام دهید. پارتیشن های شیشه ای که دارای مواد و رنگ های بسیار متنوعی از شیشه هستند، گزینه ای ایده آل برای پارتیشن بندی اتاق مدیریت می باشند.

توجه به نورپردازی در دکوراسیون اتاق فرمان

از نورپردازی اتاق فرمان غافل نشوید، زیرا تأثیر زیادی بر احساسات و میزان کارایی و اثربخشی افراد در محیط دارد. با نورپردازی استاندارد نه تنها می توانید نوری بی نقص در محیط ایجاد کنید، بلکه فضا را مجلل و شیک جلوه دهید. به عنوان مثال، استفاده از لامپ های فلورسنت و چراغ های LED در سقف و سایر قسمت ها باعث می شود اتاق فرمان بهتر به نظر برسد.

نور استاندارد به ویژه در اتاق های کوچک اهمیت بیشتری پیدا می کند. زیرا با تنظیم زاویه نور می توان ارتفاع دیوارها را افزایش داد و کف اتاق را گسترده تر کرد. ضمناً زاویه دید نباید به گونه ای باشد که چشم مدیر و بازدیدکنندگان خسته شود.

4

نمای عقب میز کنترل

یکی از مهمترین قسمت های چیدمان اتاق کنترل، نمای پشت میز است. پشت میز در اتاق کنترل بیشتر برای بازدیدکنندگان قابل مشاهده است. به همین دلیل می توان با نصب قفسه ها و قفسه های جذاب، جلوه تابلوهای گران قیمت را بهبود بخشید. گواهی ها، افتخارات و نشان هایی که یک تجارت و برند کسب کرده است می تواند برای میز مدیریت استفاده شود.

استفاده از لوازم جانبی و عناصر تزئینی

فرقی نمی کند که کدام قسمت از فضای کاری را می خواهید طراحی کنید، در هر صورت نباید از نقش بسیار مهم اکسسوری ها و عناصر تزئینی غافل شوید. استفاده از تندیس های تزیینی و مجلل، تابلوهای هنری که تا حد امکان متناسب با نوع کسب و کار باشد می تواند فضای اتاق مدیر را جذاب تر کند. سعی کنید لوازم جانبی مجلل را انتخاب کنید، زیرا ارزان بودن عناصر تزئینی می تواند بر ظاهر اتاق تأثیر منفی بگذارد. به عنوان مثال مجسمه های فلزی برنجی و نقره ای و تابلوهای نفیس بیشتر در دکوراسیون اداری اتاق مدیریت استفاده می شود.

نقش رنگ در دکوراسیون اتاق کنترل

رنگ مورد استفاده برای دیوار، مبلمان اتاق، پرده و غیره. عوامل بسیار مهمی هستند که باید مورد توجه ویژه قرار گیرند. سعی کنید تا حد امکان رنگ دیوار اتاق کنترل را از رنگ های گرم و خنثی مانند خاکستری روشن، کرم انتخاب کنید. رنگ های قرمز، نارنجی و ناخوشایند افکار مدیر و سایر افراد حاضر در این محیط را مختل می کند.

اهمیت دیوارها در اتاق کنترل

یکی دیگر از قسمت های بسیار مهم در اتاق کنترل دیوارها هستند. بسته به شرایط اتاق و سبک دکوراسیون آن می توان از دیوارپوش، کاغذ دیواری یا رنگ برای پوشاندن دیوارها استفاده کرد. پانل ها، قفسه ها و قفسه های مورد استفاده علاوه بر زیباسازی دیوار با دیوارپوش ها نیز باید مجلل و شیک باشند.

در نظر داشته باشید که کلیدها و پریزها و همچنین سیم ها و کابل های روی دیوار تاثیر زیادی در نظم و ظاهر محیط دارند. به همین دلیل باید تمام سیم ها و کابل ها را تا حد امکان پوشش دهید. کلیدها و پریزهای معیوب را حذف کنید و به جای آن از قطعات محکم و شیک استفاده کنید.

به کفپوش توجه کنید

قسمت مهم بعدی که نباید از آن غافل شد، کف است. برای کف اتاق می توانید از پارکت، سرامیک، سنگ، چوب و … استفاده کنید. کفپوشی را برای اتاق فرمان انتخاب کنید که مقاومت بالایی داشته باشد و در اثر ترافیک سنگین آسیبی به آن وارد نشود. به علاوه رنگ و طرح آن باید با نوع مبلمان، میز کنترل و رنگ دیوارها همخوانی داشته باشد. بسیاری از اتاق های کنترل مجلل نیز از فرش های کوچک استفاده می کنند که می تواند به طور قابل توجهی فضا را شیک نشان دهد.

سبکی را انتخاب کنید که مناسب کسب و کار شما باشد

برای اتاق کنترل، سعی کنید ابتدا یک سبک چیدمان را انتخاب کنید و عناصر دیگر را متناسب با آن آماده کنید. سبک های کلاسیک، مدرن، نئوکلاسیک و مینیمال گزینه های بسیار محبوبی هستند که فضای کار را زیبا جلوه می دهند. سبک انتخابی باید با توجه به نوع کسب و کار و زمینه فعالیت این سازمان انتخاب شود. به عنوان مثال برای اتاق کنترل وکیل از سبک های کلاسیک و برای اتاق کنترل تولید نرم افزار و موارد مشابه از سبک های مینیمال و مدرن استفاده می شود.

هر سبکی اصول خاصی در مورد چیدمان، نوع تجهیزات و رنگ بندی دارد و بر این اساس می توان دکوراسیون اداری اتاق فرمان را ساخت.

علاوه بر موارد فوق، سعی کنید اهمیت زیاد گل و گیاه در اتاق فرمان را فراموش نکنید. همچنین تا حد امکان از لوگو، عناصر بصری برند مانند طرح رنگ در اتاق استفاده کنید، زیرا این امر به شدت بر حرفه ای بودن کسب و کار تأثیر می گذارد.

دکوراسیون اتاق مدیریت کوچک

یکی از بزرگترین مشکلات در اکثر محیط های کاری کمبود فضا است و این مشکل در اتاق های کنترل نیز وجود دارد. به همین دلیل می توان گفت در دکوراسیون دفتر اتاق اجرایی کوچک با چالش های زیادی مواجه خواهید شد چرا که باید با رعایت استانداردها کمبود فضا را تا حد امکان جبران کرد. نکات زیر می تواند در این زمینه موثر باشد:

  • رنگ های خیلی تیره روی دیوار، کف، میز و مبلمان اداری در کنار هم اتاق را کوچکتر نشان می دهند. سعی کنید بیشتر به رنگ های روشن تمایل داشته باشید.
  • مبلمان کوچک گزینه ایده آل تری برای اتاق های کوچک است
  • سعی کنید میزهایی با کشو انتخاب کنید و وسایل کوچک را در آنها قرار دهید تا فضا را مرتب کنید.
  • به نورپردازی توجه کنید؛ استفاده از لامپ های هالوژن در سقف، دیوار و کف تاثیر بسزایی در پنهان کردن اندازه کوچک اتاق کنترل دارد.
  • با قرار دادن قفسه ها و استفاده از قفسه های لوکس از فضای دیوار به عنوان قفسه کتاب استفاده کنید

آخرین کلمه

با توجه به آنچه در طول متن ذکر شد، نوع مبلمان و مدل و اندازه آنها در چیدمان دکوراسیون داخلی اتاق اجرایی بسیار مهم است. علاوه بر این باید از رنگ دیوار و تمامی عناصر موجود در اتاق، فضای خالی دیوار و لوازم جانبی نیز با دقت استفاده کرد. فازاگویا یکی از تامین کنندگان تجهیزات دکوراسیون اداری از قبیل انواع میز و مبلمان و صندلی اداری، پارتیشن شیشه ای و چوبی در طرح ها و مدل های مختلف می باشد. برای داشتن اتاقی زیبا و کاربردی می توانید از محصولات این مجموعه استفاده کنید.

  رفع موانع درخواست پزشک خانواده -

دیدگاهتان را بنویسید