هرگز این کار را هنگام دوش گرفتن انجام ندهید! + عکس

به گزارش مستقل آنلاین؛ روزیاتو می نویسد: احتمالا همه ما این ضرب المثل را شنیده ایم که ادرار کردن زیر دوش می تواند با صرفه جویی در مصرف آب به ما کمک کند تا محیط زیست را نجات دهیم. اما پزشکان این عادت به ظاهر مثبت را از زاویه ای کاملا متفاوت می بینند و به ما می گویند که نباید زیر دوش ادرار کنیم. با روزیاتو همراه باشید تا دلیل آن را بدانید.

برای بسیاری از افراد، ادرار کردن زیر دوش ایده هوشمندانه ای به نظر می رسد و دلیل خوبی برای آن وجود دارد: مراقبت از محیط زیست و صرفه جویی در آبی که برای شستشوی توالت استفاده می شود. اما این کار ایراداتی دارد که در ادامه به آنها می پردازیم.

ادرار کردن زیر دوش (2)

چرا نباید زیر دوش ادرار کرد؟

ممکن است مثانه خود را اشتباه آموزش دهید!

وقتی با صدای جاری شدن آب در حمام ادرار می کنیم، با آمدن فرمان که صدای پاشیدن آب است، تصادفاً یاد می گیریم که ادرار کنیم. اگر در حمام ادرار می کنید، یا شیر آب را باز می کنید، یا دوش را باز می کنید و سپس روی توالت می نشینید تا زمانی که دوش روشن است ادرار کنید، مغز صدای آب را با نیاز به ادرار مرتبط می کند.

این اثر به عنوان اثر پاولوی شناخته می شود. این یک واکنش رفلکس به صداهای خاص یا محرک های خارجی است. یک درمانگر توضیح می دهد که این اثر ممکن است برای همه مشکل بزرگی نباشد، اما برای افرادی که هر گونه اختلال عملکرد کف لگن دارند، می تواند به جریان ادرار در زمانی که تمایل به استفاده از توالت دارند کمک کند.

  کثیف ترین و آلوده ترین وسیله مطب کدام است؟

ممکن است مثانه شما از نظر آناتومیکی برای ادرار کردن در حمام آماده نباشد.

ادرار کردن در حمام به طور بالقوه برای زنان مضر است. زیرا ممکن است مثانه شما به طور موثر خود را تخلیه نکند. وقتی زنان می خواهند ایستاده ادرار کنند، نمی توانند عضلات لگن را کاملا شل کنند. مردان برای حمایت از مثانه خود پروستات دارند، به این معنی که در هنگام ادرار کردن مشکلی برای ایستادن ندارند.

اما زنان از آن حمایت اضافی برخوردار نیستند. بنابراین، ادرار کردن زنان در حالت ایستاده یا حرکت طبیعی نیست، که باعث می شود مثانه با سرعت بسیار کمتری نسبت به نیاز تخلیه شود.

ادرار کردن زیر دوش (1)

در برابر وسوسه چه می کنید؟

اگر نمی توانید در مقابل وسوسه ادرار کردن در حمام مقاومت کنید، بهتر است این کار را در خانه زیر دوش انجام دهید تا در حمام عمومی. این یک مشکل میکروبیولوژیکی نیست، بلکه یک مشکل اجتماعی است.

ممکن است فردی عفونت ادراری داشته باشد. ادرار هنگام خروج می تواند برخی از میکروب ها را از انتهای مجرای ادرار جمع کند. بنابراین، انجام این کار در حمام خود و نه در حمام عمومی به شما کمک می کند از برخی شگفتی های ناخوشایند جلوگیری کنید.

دیدگاهتان را بنویسید