نیروهایی که سعی در نظریه پردازی فردیت اسلام دارند/ وحدت مسلمانان تاکتیکی نیست –

545472 خبر ناگهانی

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری ایسکانیوز، به مناسبت میلاد باسعادت پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله و سلم) و امام صادق (ع)، سران قوا، جمعی از مسئولان و میهمانان شرکت کننده در سی و پنجمین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی، صبح امروز یکشنبه دوم آبان ماه با حضور حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی.

رهبر معظم انقلاب اسلامی در روز میلاد با سعادت حضرت محمد مصطفی (ص) و امام جعفر صادق (ع) در دیدار جمعی از مسئولان و میهمانان شرکت کننده در کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی، دو وظیفه مهم را بر عهده گرفتند. امت اسلامی تبیین و ترویج جامعیت اسلام در همه جنبه های زندگی بشر “و” تقویت وحدت مسلمانان “و خاطرنشان کرد: وحدت اسلام امری اصولی و وظیفه قرآنی و تحقق هدف والای ایجاد یک تمدن نوین اسلامی بدون وحدت شیعه و سنی امکان پذیر نیست. “

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با تبریک ولادت حضرت خاتمی به ملت ایران و همه امت اسلامی و آزادگان جهان، آن حضرت را واقعه‌ای بزرگ و آغاز دوران جدیدی از عنایات الهی در زندگی بشر خواندند و افزودند: خداوند متعال آن را کامل اعلام کرده است. طرح شادی انسان. او به پیامبر دستور داد که این طرح را انجام دهد و از پیروان خود درخواست کرد ، به طوری که م believersمنان در هر دوره زمانی باید وظایف خود را بدانند و انجام دهند.

وی “اعمال حق جهان شمولی اسلام” و “وحدت مسلمانان” را از مهمترین وظایف امت اسلامی امروز دانست و در توضیح مورد اول گفت: با برنامه برای همه. معرفی جنبه های زندگی بشر ، تنها اعمال فردی و ایمان قلبی ، و نظریه پردازی آن از زبان نویسندگان و روشنفکران ، برای معرفی اسلام با مسائل مهمی مانند “تمدن و مدیریت جامعه” ، “اقتصاد و تقسیم قدرت و ثروت “” جنگ و صلح “،” سیاست داخلی و خارجی “،” برقراری عدالت و مقابله با ظلم و شر “نه مرجع فکری است و نه راهنمای عملی.

  دانش آموزی نداریم که امتحان ندهد / نمره صفر و 0.25 منتظر کلاهبرداران باشد.

رهبر معظم انقلاب با تأکید بر اینکه متون اسلامی به صراحت چنین برداشتی از اسلام را رد می کنند ، اجرای قانون اسلام را شرط تبیین و ترویج این حقیقت مهم می داند و می افزاید: هرکس این معنی را انکار کند ، قطعاً به آن توجه نکرده است. آیات و آیات متعدد قرآن کریم.

حضرت آیت الله خامنه ای تمرکز اسلام بر مسائل اجتماعی و وظیفه مهم تمدن را نشانه تعهد خود به حکومت دانستند و گفتند: بدون در نظر گرفتن مساله حاکمیت و تعیین امام ، نمی توان نظم اجتماعی را در اسلام مطالبه کرد. اشاره شده است.

وی تبیین جامعیت اسلام در همه امور را وظیفه علما، فرهیختگان، پژوهشگران و معلمان جهان اسلام خواند و افزود: البته جمهوری اسلامی در این زمینه کار دشوارتری دارد و مسئولان کشور به ویژه مسئولان فرهنگی باید به وظیفه خود عمل کنند. “

رهبر معظم انقلاب در بخشی دیگر از سخنان خود بر موضوع مهم «وحدت مسلمین» از سوی چند تن از چهره های پرتلاش عرصه وحدت اسلامی از جمله مرحوم آقای طاهری، مرحوم آقای واعظ زاده، شهید شیخ محمد رمضان البوطی.شهید سید محمد بکیر حکیم مرحوم شیخ احمد الزین و مرحوم شیخ سعید شعبان را مدح کردند.

وی وحدت مسلمانان را واجب و دستور قطعی قرآن دانست و افزود: وحدت اسلامی یک امر اصولی است نه تاکتیکی و شرایط خاص و این هم افزایی مسلمانان را برای تعامل کامل با غیر خود تقویت می کند. -مسلمانان. کشورها. “

حضرت آیت الله خامنه ای دلیل تأکید مکرر بر موضوع وحدت را فاصله زیاد مذاهب و تلاش جدی دشمنان برای افزایش فاصله ها دانستند و گفتند:

رهبر معظم انقلاب با اشاره به تلاش آمریکا و محرکان آن برای ایجاد اغتشاش در همه جای جهان اسلام، خاطرنشان کردند: گفتند ما داعش را درست کردیم.

  قیمت آپارتمان 70 متری در مرکز تهران

وی برگزاری نشست ها و گردهمایی های سالانه در موضوع وحدت را کافی ندانست و افزود: در این زمینه باید بحث، تبیین، ترویج، برنامه ریزی و تقسیم کار صورت گیرد و به عنوان نمونه در مورد افغانستان، یکی از راه های جلوگیری از حوادث حضور کارکنان فعلی است. کشور در مراکز و مساجد است یا برادران اهل سنت را تشویق می کند تا در مجامع عمومی شرکت کنند.

حضرت آیت الله خامنه ای رسیدن به هدف مهم ایجاد تمدن جدید اسلامی را جز با وحدت شیعه و سنی امکان پذیر ندانستند و گفت: شاخص اصلی وحدت مسلمانان مسئله فلسطین است و وحدت جدی تری تقویت خواهد شد.

وی تلاش برخی دولت های منطقه ای برای عادی سازی روابط با رژیم غاصب صهیونیستی را گناه و اشتباه بزرگ خواند و افزود: این دولت ها باید از این حرکت و راه خلاف وحدت اسلامی بازگردند و اشتباه بزرگ خود را جبران کنند.

رهبر معظم انقلاب در آخرین بخش از سخنان خود خطاب به ملت ایران، پیروی از پیامبر عظیم الشأن اسلام را شرط پیروی و الگوبرداری از ایشان به ویژه در سه سؤال «صبر»، «عدالت» و «عدالت» دانستند. “و” اخلاق “. در برابر گناه و ضعف در قرض و همچنین مقاومت در برابر دشمن و مصائب مختلف.

وی با تأکید بر اینکه امروز بیش از هر چیز به ثبات نیاز داریم ، به مسئولان افزود: با ثبات و مقاومت و تحمل فشارها و مشکلات ، ادامه دهید و متوقف نشوید.

حضرت آیت الله خامنه ای عدالت را مهمترین هدف میانی بعثت پیامبران می دانند و می افزاید: قرآن کریم حتی معتقد است که عدالت برای دشمنان لازم است.

وی خاطرنشان کرد: در مقوله عدالت ، مسئولین اولین مخاطب هستند. مسئله عدالت باید در کلیه تصمیمات و مقررات مورد توجه قرار گیرد و در صورت لزوم ، اجرای عدالت در تدوین و اعمال آنها باید مورد توجه قرار گیرد.

  چه اتفاقی برای حیوانات خانگی در اوکراین می افتد؟

رهبر معظم انقلاب با تأکید بر رفتار منصفانه در همه مسائل و محدود نکردن آن به تقسیم اموال و ثروت ، از فضای مجازی به عنوان نمونه یاد کردند: گاهی در فضای مجازی تهمت ها ، تهمت ها و وعده های غیرعلمی علیه عدالت مورد توجه قرار می گیرد. با فضا و کسانی که مسئول آن هستند باید مراقبت کنند.

وی افزود: باید بیاموزیم که انصاف داشته باشیم و مخالفت خود را حتی در شرایطی که حرف هیچکس را قبول نداریم با تهمت، دروغ و توهین آلوده نکنیم.

«پیروی از اخلاق نبوی» آخرین نکته ای که رهبر معظم انقلاب به آن اشاره کردند و فرمودند: اخلاق اسلامی به معنای تواضع ، گذشت ، سهولت در امور شخصی ، مهربانی و پرهیز از دروغ ، تهمت و بدگمانی م believersمنان باید به عنوان یک دستور ثابت تلقی شود. .

حضرت آیت الله خامنه ای تأکید کردند: اینکه ما ادعای مسلمان بودن و جمهوری اسلامی داریم باید با عمل همراه باشد و در عمل باید از پیامبر بزرگوار پیروی کنیم.

رئیس جمهور پیش از سخنان رهبر انقلاب اسلامی، وجود پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله و سلم) را بزرگترین نعمت و اوج تحول برای بشریت خواند و گفت: بخش هایی از کشور و پاسخگویی به نیازهای مردم

رئیس جمهور در بخشی دیگر از سخنان خود موضوع تاج و تامین کالاهای اساسی را دو دغدغه اصلی در ابتدای کار دولت برشمرد و گفت: امروز با واکسیناسیون گسترده گام بزرگی برداشته شده است. از سلامت عمومی محافظت کند

حجت الاسلام والمسلمین رئیسی سیاست خارجی کشور را به عنوان یک تعامل گسترده با جهان به ویژه با همسایگان خود بیان کرد و تاکید کرد که ما اقتصاد کشور را به مذاکره و امثال آن ربط نمی دهیم و گفت: بله.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید