نیازمندان – طارمی; روی زمین، روی ابرها

به گزارش گروه ورزشی ایسکانیوز، شب گذشته و در هفته سی ام لیگ فوتبال پرتغال، پورتو موفق شد با 7 گل پورتیموننسه را شکست دهد که مهدی طارمی بیشترین نقش را در کسب این نتیجه داشت.

مهدی که در این دیدار 3 گل زد و پاس گل داد موفق شد شبی رویایی را در کتاب فوتبال خود ثبت کند. اما این اتفاق در حالی رخ داد که در تیم مقابل پیام نیازمند برای اولین بار فرصت حضور در زمین را پیدا کرد و بر اثر یک تصادف بد اتفاق دیگری افتاد که حتی فکرش را هم نمی کرد.

روی ابرها

تصویر ثبت شده از گل دوم طارمی در این دیدار به خوبی هر آنچه را که در یک شب و یک مسابقه دو لژیونر فوتبال کشورمان تجربه کرده اند، نشان می دهد. یکی روی زمین، دیگری روی ابرها.

البته او نیازی به اولین دروازه بان ایرانی شاغل در فوتبال پرتغال ندارد تا ستاره هجومی پورتو را رو به رو کند چرا که علیرضا بیرانوند و امیر عابدزاده دو دروازه بان تیم ملی پیش از این یک گل از طارمی امتحان کرده اند.

نیازمندان - طارمی;  روی زمین، روی ابرها

طارمی فصل گذشته در هفته بیستم لیگ برتر پرتغال یک گل به مارتیمو زد تا دروازه امیر عابدزاده را باز کند و در هفته دهم فصل 2012-2012 دو پاس گل و یک پاس گل مقابل بوآویستا که بیرانوند را در اختیار داشت. هدف. یک گل هم زد.

هی!

هت تریک همه دستاورد طارمی در بازی دیشب نیست. او 24 ساعت قبل از مسابقه با نمایش خود پاسخ تندی به توهین های حریف داد.

  قیمت تخم مرغ چند بود؟

باشگاه اسپورتینگ لیسبون با انتشار گزارشی در سایت رسمی خود مهدی طارمی، ستاره ایرانی پورتو را هدف قرار داد. این باشگاه در گزارش خود با جملاتی مانند «ایرانی که همیشه حاضر است برود و سیرک بازی کند» به او توهین کرد و مهاجم تیم ملی کشورمان نیز با آتش بازی عجیبی به این توهین ها پاسخ تندی داد.

نیازمندان - طارمی;  روی زمین، روی ابرها

طارمی هم بعد از گل با هیس جلوی دوربین خش خش کرد و قاطعانه از تیم حریف خواست سکوت کند.

او رکورد را شکست

مهدی با این سه گل پیش از این 18 گل در لیگ پرتغال به ثمر رسانده تا با گلزنی پس از داروین نونز، مهاجم بنفیکا (24 گل) در رده دوم جدول قرار گیرد. مهاجم پورتو شب گذشته امتیاز خود را به 12 پاس گل رساند.

یعنی در حالی که رکورد طارمی در فصل قبل لیگ پرتغال 16 گل و 11 پاس گل را به ثبت رساند و در این فصل این آمار به چهار هفته مانده به پایان رقابت ها افزایش یافت.

هادی شاهمرادی

دیدگاهتان را بنویسید