نگاهی به آخرین وضعیت دانشجویان مسموم در دانشگاه فرهنگیان

563542 خبر ناگهانی

به گزارش گروه اجتماعی ایسکانیوز، پرویز انصاری راد گفت: از روز گذشته تعدادی از دانشجویان کوی نسیبه دانشگاه فرهنگیان در وضعیت نامساعد گوارشی قرار داشتند و ساعت 5 صبح امروز 39 دانشجوی این خوابگاه مسموم و به بیمارستان منتقل شدند. بخش اورژانس در یک بیمارستان با کمک خدمات اورژانس.

وی در خصوص علت مسمومیت دانشجویان در خوابگاه گفت: علت مشکل گوارشی این دانشجویان مسمومیت غذایی نیست و ربطی به غذای خوابگاه ندارد. پزشکان معالج این دانش آموزان به ما گفتند که علت مسمومیت دانش آموزان «ویروس» بوده و تا عید سعید فطر این ویروس در کشور سرایت کرده است. این دلیل را پزشکان بیمارستان میلاد نیز تایید کردند.

معاون آموزشی دانشگاه فرهنگیان با تاکید بر اینکه این مسمومیت ربطی به غذای دانشجویان نداشته است، افزود: این مسمومیت در بین دانشجویانی که در چند اتاق کنار هم زندگی می کردند و با یکدیگر در تماس بودند سرایت کرده است.

وی در خصوص وضعیت فعلی این دانشجویان گفت: در حال حاضر حال همه این دانشجویان خوب است و همگی ترخیص و به خوابگاه بازگردانده شده اند.

دکتر انصاری راد گفت: دانشجویان ما به صورت شبانه روزی در خوابگاه زندگی می کنند و در هر سه وعده غذایی از غذای خوابگاه استفاده می کنند و این اتفاق نادری است و در خوابگاه های دانشگاه فرهنگیان شاهد چنین اتفاقی نبوده ایم.

وی در پایان خاطرنشان کرد: وضعیت فعلی این دانش‌آموزان بسیار خوب است و برای جلوگیری از شیوع این بیماری در بین سایر دانش‌آموزان، این دانش‌آموزان قرنطینه شدند و به آنها اعلام شد امروز به صورت مجازی در کلاس‌های خود حاضر شوند. بنابراین ویروس به دیگران منتقل نمی شود.

  ترکیب تیم کشتی فرنگی قهرمانی آسیا مشخص شد

بر اساس این گزارش، دکتر یحیی صالح طبری رئیس مرکز اورژانس تهران صبح امروز گفت: آمبولانس و دو دستگاه اتوبوس آمبولانس اعزام شد.

وی در خصوص علت این مسمومیت گفت: احتمالا مسمومیت گوارشی است اما تحقیقات تخصصی تری در این زمینه نیاز است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید