نکاتی برای محافظت بیشتر از دندان های شما

553889 خبر ناگهانی

مینای دندان قوی ترین ماده در بدن انسان است، اما حساس ترین و آسیب پذیرترین قسمت مینای دندان باکتری ها و حملات اسیدی است که می تواند مواد معدنی را از بین ببرد و باعث فرسایش مینای دندان شود. افراد زیادی هستند که با ورود به دهه دوم زندگی با مشکلات دهان و دندان دست و پنجه نرم می کنند. مشکلات دندانی به دلیل ضعیف بودن دندان ها یا عدم رعایت بهداشت دهان و دندان به ارث می رسد. زندگی بدون دندان برای ما بسیار دشوار خواهد بود، بنابراین مهم است که از این پنج تکنیک مراقبت از دهان برای محافظت مناسب از دندان های خود استفاده کنید.

1. چند بار در روز مسواک بزنید

اول از همه، بهداشت خوب دهان با شستن چند بار در روز شروع می شود. شما با مسواک زدن و حذف مواد مغذی یا سایر مواد مضری که می توانند باعث پوسیدگی شوند از دندان های خود محافظت می کنید. نحوه مسواک زدن بسیار مهم است. در واقع مسواک زدن بد و بسیار ملایم هیچ تفاوتی با مسواک نزدن ندارد و برای نظافت از آن استفاده نخواهد شد. برای مسواک زدن وقت بگذارید و مسواک را با حرکات دایره ای آرام حرکت دهید تا پلاک ها از بین بروند. پلاک بدون محل می تواند سفت شود و منجر به تشکیل پلاک و التهاب لثه (بیماری اولیه لثه) شود. به یاد داشته باشید که تمام دندان های بالا، پایین و پایین خود را به درستی مسواک بزنید. لثه ها و زبان را به خاطر بسپارید، زیرا باکتری ها می توانند به لثه ها و سایر ساختارهای نگهدارنده دندان حمله کنند.

  نمای دانشگاه آزاد اسلامی در گام دوم «نمای فناوری» است/ ایجاد هلدینگ در حوزه فناوری یکی از برنامه های جدی دانشگاه آزاد اسلامی است.

2. نخ دندان بکشید

اکثر مردم می دانند که نخ به نخ مهم است، اما تعداد کمی از آنها واقعاً از آن استفاده می کنند. برخی از دندان ها بسیار نزدیک به یکدیگر هستند و موهای مسواک نمی توانند به راحتی این منافذ را تمیز کنند. نخ این منافذ را راحت تر از پلاستیک تمیز می کند. نخ را با نخ با نخ معمولی اشتباه نگیرید. نخ دندان در واقع الیاف استریل شده ای است که حاوی مواد شوینده است و برای دندان مناسب است. نخ دندان کشیدن برای کسانی که ارتودنسی دارند بسیار راحت تر از مسواک زدن مداوم است.

3. دهان خود را بشویید

دهانشویه ضروری است. استفاده از دهانشویه پلاک های چسبنده و کثیفی را که برای مدت طولانی روی دندان های شما بوده است را پاک می کند. این محلول انواع مختلفی دارد و برخی از این محصولات برای سفید کردن دندان استفاده می شود. برای حفظ سلامت دهان و دندان تا حد امکان از محصولات سفید کننده دندان استفاده نکنید. این محصولات می توانند به مینای دندان آسیب بزنند. چندین برند دهانشویه موجود است. ما دهانشویه مارک ایرشا، لیسترین و وی وان را ارائه می دهیم.

تبلیغات دهانشویه را برای سلامت دهان ضروری می کند، اما بسیاری از مردم به دلیل اینکه نمی دانند چگونه از آن استفاده کنند آن را کنار می گذارند. دهانشویه به سه روش کمک می کند:
سوزش سر دل را کاهش می دهد، نواحی سخت شستشو را در داخل و اطراف لثه تمیز می کند و تعادل دندان ها را باز می گرداند. دهانشویه ها به عنوان کمکی برای متعادل کردن همه چیز مفید هستند. کودکان و بزرگسالانی که نمی توانند مسواک و نخ دندان بشویید می توانند از دهان شویه استفاده کنند.

  هواشناسی ایران / سامانه بارشی جدید در راه کشور

اگرچه نخ دندان کشیدن و شستشوی دهان بعد از هر وعده غذایی ممکن است کاملاً ضروری نباشد، اما می تواند به طور قابل توجهی فقط یک بار در روز از دندان های شما محافظت کند (در مناطقی که نمی توان مسواک زد). ضربه زدن به آنها دسترسی دارد، مانند بین دندان ها و پشت دهان.

4. از فلوراید به عنوان درمان استفاده کنید

فلوراید بهترین دوست مینای دندان است زیرا به حفظ مواد معدنی موجود در مینای دندان کمک می کند و با باکتری هایی که به مینای دندان حمله می کنند مبارزه می کند. بهترین راه برای استفاده روزانه از فلوراید استفاده از خمیر دندان و دهانشویه حاوی فلوراید است.
اگر مینای دندان شما شروع به فرسایش کرده است و درد شدیدی دارید، با دندانپزشک خود در مورد فلوراید درمانی قوی تر صحبت کنید تا به درستی از دندان های خود محافظت کنید.

5. از غذاها و نوشیدنی های مضر خودداری کنید

بسیاری از موارد پوسیدگی دندان می تواند تا حد زیادی به دلیل یک رژیم غذایی ناسالم باشد که شامل غذاهای سرشار از قند و سایر کربوهیدرات های مضر است. برای محافظت کامل از دندان های خود سعی کنید از مصرف زیاد غذاها و نوشیدنی های مضر مانند قهوه، شیرینی ها و محصولات حاوی گوجه فرنگی خودداری کنید.
برای بسیاری، ترک قهوه یا سایر غذاها و نوشیدنی هایی که به مینای دندان آسیب می زند امکان پذیر نیست، در این صورت مراقبت های اضافی دندان می تواند به محافظت از دندان های شما پس از مصرف کمک کند. در این مقاله 10 ماده غذایی که بیشترین لکه را روی دندان ایجاد می کنند را مشاهده می کنید.

  میکروفونی که روشن شد و آبروی مجلس انقلاب را به حراج گذاشت

6. به طور منظم به دندانپزشک خود مراجعه کنید

بسیار مهم است که به طور منظم به دندانپزشک خود مراجعه کنید تا به درستی از دندان های خود محافظت کنید. در حالی که بهداشت خوب دهان و دندان می تواند به میزان قابل توجهی خطر فرسایش مینای دندان را کاهش دهد، هنوز احتمال تشکیل پلاک روی سطح دندان وجود دارد.

با مراجعه منظم به دندانپزشک خود برای تمیز کردن و بررسی دندان های خود، می توانید از سلامت حفره دهان خود اطمینان حاصل کنید، از دندان های خود محافظت کنید و پلاک های سخت شده را با مسواک زدن یا لایه برداری از بین ببرید.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید