نوسانات در بازار سکه و طلا کاهش یافته است

536632 خبر ناگهانی

به گزارش گروه اقتصادی ایسکانیوز، محمد کشتی آرای گفت: این هفته بازار سکه و طلا نوسان چندانی نداشت. امروز جمعه قیمت جهانی هر اونس به 1754 دلار رسید که تنها دو دلار نسبت به ابتدای هفته افزایش داشت. به طور کلی، هر اونس طلا در سطح جهان در این هفته بین دو تا پنج دلار در نوسان بود.

نایب رئیس اسبق اتحادیه طلا و جواهر تهران خاطرنشان کرد: اتفاق جالبی که در هفته جاری افتاد انتشار اوراق ارزی توسط بانک مرکزی تاثیر مستقیم بر نرخ ارز داشت و باعث شد تا نرخ ارز نوسان زیادی نداشته باشد. این هفته. در نتیجه بازار سکه و طلا نیز آرام بود و این آرامش به ثبات قیمت ها کمک کرد.

بیشتر بخوانید:

این کارشناس بازار سکه و طلا گفت: قیمت جهانی اونس طلا نسبت به ابتدای هفته نوسان محدود پنج دلاری داشت و نوسان نرخ ارز نیز محدود بود و افزایشی را تجربه کرد. حدود 400 هزار تومان. هر قطعه سکه تمام بهار با طرح جدید در پایان هفته با 350 هزار تومان افزایش نسبت به ابتدای هفته 16 میلیون و 500 هزار تومان قیمت گذاری شد.

وی افزود: در آخرین معاملات هفته قیمت نیم سکه 8 میلیون و 850 هزار تومان و ربع سکه 5 میلیون و 870 هزار تومان بود که نسبت به ابتدای هفته 30 هزار تومان کاهش داشت. با این حال سکه یک گرمی نسبت به ابتدای هفته 50 هزار تومان افزایش قیمت داشته و در آخرین معاملات 3 میلیون و 400 هزار تومان معامله شد. هر مثقال طلای 17 عیار در پایان هفته 6 میلیون و 522 هزار تومان قیمت داشت که نسبت به ابتدای هفته 62 هزار تومان گران شد و هر گرم طلای 18 عیار نیز در گذشته یک میلیون و 505 هزار تومان قیمت داشت. سال معاملات روز گذشته که 13000 تومان بود، تومان افزایش ارزش داشت.

  مصوبه ساعت کار اداری دستگاه های اجرایی در ماه مبارک رمضان ابلاغ شد

حباب سکه دوباره بالا رفته است

کشتی آرای در خصوص تاثیر انتشار اوراق پولی بر بازار طلا اظهار کرد: انتشار اوراق پولی توسط بانک مرکزی در هفته های اخیر منجر به کاهش حباب پولی از دو میلیون و 700 هزار تومان به یک میلیون و 500 هزار تومان شد. تومان اما پس از آن فروش آن اوراق متوقف شد و در این هفته شاهد افزایش مجدد حباب ارز بودیم. دیروز (پنجشنبه) در آخرین معاملات بازار، هر قطعه سکه تمام بهار یک میلیون و 800 هزار تومان حباب داشت که نسبت به ابتدای هفته 250 هزار تومان افزایش داشت.

این کارشناس بازار سکه و طلا خاطرنشان کرد: همانطور که گفته شد، نیم سکه و ربع سکه در هفته جاری با افت قیمت مواجه شده است، اما سکه تمام طرح جدید، طرح قدیم و یک گرمی افزایش یافته و این افزایش قیمت به دلیل افزایش تقاضا است. و این باعث افزایش حباب سکه شد. در کل بازار آرام بود و معاملات روال همیشگی خود را داشت و با نوسانات کم از بازار عبور کردیم.

وی پیش بینی کرد: با توجه به شرایط سیاسی-اقتصادی کنونی جهان و شرایط کنونی اقتصاد داخلی به نظر می رسد در هفته آینده تحرک چندانی در قیمت ها وجود نداشته باشد و بازار همچنان با آرامش، عاری از نوسانات و التهابات باشد. ، زیرا قیمت ها در همان محدوده باقی خواهند ماند.

منبع: ایسنا

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید