نوجوانان باید برای خود وصیت نامه بنویسند

به گزارش مستقل آنلاین پناهیان، وی گفت: نوجوانان برای خود وصیت نامه بنویسند. هر کدام می توانند شهید سلیمانی شوند.

حجت الاسلام و المسلمین علیرضا پناهیان در مراسم ختم اهل مناصل در حرم امام خمینی (ره) گفت: رسم زمان بر این است که دختر و پسر یا از پدر و مادر دیندارتر می شوند یا پدر و مادر را رها می کنند. “دین. زیرا دختران و پسران خواهان تغییر هستند. مثل خیلی از شهدا از پدر و مادرت پیشی بگیر.

حضرت امام با جوانان دبیرستانی انقلاب کردند

گفت: امام با جوانان دبیرستانی انقلاب کردند. وقتی دانش آموزان دبیرستانی انقلاب امام خمینی را درک کردند و به میدان آمدند، انقلاب پیروز شد. بسیج توسط همین دانش آموزان دبیرستانی ایجاد شد. حضرت امام در کنار دانش آموزان دبیرستانی در مقابل تحرکات خشن تروریستی ایستاد. ما دبیرستانی بودیم که برای بسیج محله ها و حفظ امنیت شهر در کوچه های محله اسلحه به دست گرفتیم.

امام به دانش آموزان دبیرستانی می آموزد که باید روی پای خود بایستید

وی تاکید کرد: الان هم اگر پیشرفتی در توسعه علم و یا هر زمینه دیگری وجود دارد با دانش آموزان دبیرستانی است. حضرت امام به دانش آموزان دبیرستان اعتماد کرد و دید که دانش آموزان دبیرستان در مدرسه امام به حساب می آیند. حضرت امام به دانش آموزان دبیرستانی می آموزد که شما انسان کاملی هستید و باید روی پای خود بایستید. یادم هست وقتی به عنوان دانش آموز دبیرستانی در حراست مقدس ظاهر شدیم، از نظر منزلت اجتماعی کاملاً انسانی بودیم.

پناهیان گفت: حضرت امام به بزرگان علم و علم می فرمودند وصیت نامه این شهدا را بخوانید. صحبت هایی که بین من و محسن رد و بدل شده مربوط به 14 سالگی اوست. ما آیات حضرت قاسم بن حسن (علیه السلام) را باور داریم. چون بچه های مکتب امام حسین (ع) به ما نشان دادند که این کارها شدنی است; در نوجوانی می توان عاشق شهادت بود. از جوانان می خواهم که هر کدام یک وصیت نامه بنویسند، انگار آرزوی شهادت دارند. انشالله 100 سال دیگر زنده بمانند، اما لطفاً وصیت نامه ای برای این شهدای بزرگوار بنویسید که بسیاری از آنها نوجوان بودند یا از جوانی به شهادت رسیدند.

  آشنایی با مراحل گرمازدگی و علائم آن

مثل خیلی از شهدا از پدر و مادرت پیشی بگیر

و افزود: کسی که از خدا شهادت بخواهد زود شهید نمی شود. امیرالمومنین (ع) 50 سال شهادت را گریه کرد. هر که وصیت نامه بنویسد عمرش دراز است، اما من می خواهم وصیت نامه ای مثل وصیت شهدا بنویسی. شب عاشورا به من بگو یا ابا عبدالله (علیه السلام) می خواهم عاقبتم اینگونه باشد; قاسم سلیمانی شدن غیر ممکن نیست. شهید قاسم سلیمانی زمانی که به شهادت رسید پیرمردی بود. از نوجوانی که در گود زورخانه کار می کرد به دعوا آمد./جماران

دیدگاهتان را بنویسید