نه تنها دولت بلکه مجلس هم مقصر است

یکی از اعضای کمیته شورای وزیران کشور با بیان اینکه ریشه کنی فقر زمان زیادی می برد، گفت: وقتی می خواهیم مشکلات اقتصادی کشور را از جیب مردم حل کنیم، نه تنها نمی توانیم فقر را ریشه کن کنیم، بلکه فقر هر روز بدتر می شود. “

محمدحسن آصفری با بیان اینکه سخنان و وعده ها نمی تواند مشکلات اقتصادی جامعه را حل کند، گفت: لغو فقط نیاز به اقدامات جدی دارد، البته در شرایط کنونی همه مقصرند و نه تنها دولت را می توان مقصر شرایط فعلی دانست، بلکه مجلس مقصر است مثلاً وقتی مجلس قیمت انرژی را افزایش می دهد. سازنده باید این افزایش هزینه ها را از جیب مصرف کننده جبران کند.

9 میلیون خانوار زیر خط فقر هستند

وی با بیان اینکه نمی توان زمانی را برای ریشه کنی فقر تعیین کرد، افزود: مصوبات هیأت وزیران و بودجه ها دست به دست هم دادند تا اکنون شاهد این وضعیت نابسامان اقتصادی در کشور باشیم و در مواقعی که می خواهیم مشکلات اقتصادی کشور را بخواهیم. آیا نمی توان فقر را ریشه کن کرد اما هر روز که می گذرد فقر بدتر می شود، بنابراین باید در این زمینه برنامه ریزی درستی کرد، در حال حاضر 9 میلیون خانواده ما زیر خط فقر هستند و با این درآمد، بسیاری از خانواده ها نیز در این زمینه قرار دارند. منتظر تحت پوشش کمیته امداد و رفاه اجتماعی هستند.

تیم اقتصادی دولت شکست خورده است

عوارض گمرکی صادرات کالا باعث فرار مشتریان خارجی می شود

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور با بیان اینکه دلیل بیشتر افزایش ها مصوبه دولت و مجلس بوده است، گفت: دولت باید هماهنگی های لازم را در تیم اقتصادی انجام می داد اما این تیم هنوز انجام نداده است. موفق به سازماندهی اصول اولیه شد. اخیرا سران قوا برای صادرات کالاها تعرفه وضع کرده اند، اما کدام کشور را می بینید که برای صادرات کالا تعرفه وضع کند، بنابراین تولیدکننده باید پول بیشتری از مشتریان خارجی بگیرد که در نهایت آنها را فراری می دهد و ارزی وارد نمی شود. کشور..

  درخت صد ساله در آمل در آتش سوخت / فیلم

در صورت کاهش حقوق، حق بیمه کار باید در نظر گرفته شود

اسفاری در خصوص امکان تعدیل افزایش 57 درصدی دستمزد کارگران گفت: این کاهش امکان پذیر نیست و در شرایط تورمی حاکم بر جامعه، این دستمزدها نمی تواند مشکلات مردم را حل کند و اگر قرار است کاهشی صورت گیرد باید کاهش یابد. کارگران را با همراهی کارگران حمایت کنید، هم از تولیدکنندگان و هم از کارگران حمایت کنید و افزایش 57 درصدی دستمزدها تورم ایجاد نمی کند، اما تورم در تصمیمات ناپخته ای است که ما می گیریم.

تعدیل افزایش 57 درصدی دستمزد پذیرفته نمی شود

نماینده مردم اراک در مجلس شورای اسلامی گفت: دولت نیز باید از کارفرما حمایت کند و با کاهش مالیات و قیمت حامل های انرژی از غم کارفرما بکاهد تا کارفرما را مجبور به اخراج کارگران نکند. مجلس آماده بررسی لایحه فوق العاده برای حمایت از کارفرما است، بنابراین کاهش این درصد از دستمزد پذیرفته نیست و مجلس نیز آن را نمی پذیرد./شفاکنا

دیدگاهتان را بنویسید