نماینده مجلس نباید در کار اجرایی دخالت کند

552333 خبر ناگهانی

به گزارش ایسکانیوز، سید محمد حسینی در گفتگو با رسانه ها با بیان اینکه گاهی اوقات نظرات دولت در مقایسه با مجلس به خوبی ارائه نمی شود، افزود: در زمان بررسی لایحه بودجه، مجلس به طور مستمر از بودجه مطلع می شود، اما کمتر از سوی دولت اطلاع رسانی می شود.

ادامه مطلب

وی ادامه داد: در صورت اتحاد نیروها مشکلات مردم حل می شود. در مواجهه با چالش ها و درگیری های بین نیروها، کشور ضرر خواهد کرد. رئیس جمهور تاکنون هفت بار در مجلس حضور داشته است. جلسات دولت و مجلس چندین بار برگزار می شود. نشست مشترک دولت و مجلس فردا در سالن اجلاس سران به میزبانی دولت برگزار می شود. رئیس جمهور تاکنون با ۲۲۹ نماینده دیدار کرده است.

حسینی افزود: هر چه نماینده می گوید نمی توانیم اجرا کنیم زیرا منابع کشور محدود است. هر نماینده ای که با وزیر کار کرده است توانسته است مسائل او را مطرح کند. دولت در تعامل با مجلس کوتاهی نکرد.

حسینی با بیان اینکه تعداد نکات و سوالات نسبت به دوره های قبل افزایش یافته است که نیاز به مطالعه دارد، گفت: 1467 نکته و 1314 سوال مطرح شد که تعداد آنها زیاد است. یکی از دلایل این اشارات و سوالات، امید به اقدام دولت است. اگر ناامید بودند، اصلاً این سؤالات را نمی پرسیدند. دولت را هم می شناسند. برخی از نمایندگان ممکن است تجربه کمتری در امور اجرایی داشته باشند.

معاون رئیس جمهور تاکید کرد: ما از انتقاد استقبال می کنیم، اما اگر وزیری به خواسته ما عمل نکرد، نباید در مورد آن وزیر چیزی بگوییم. مرز بین دو قوه باید مشخص باشد و نماینده در کار اجرائی دخالت نکند زیرا این به نفع نماینده نیست.

  پاسخ کوبنده حمیدرضا آذرنگ به بهاره رهنما + فیلم

وی با اشاره به اینکه در همکاری با مجلس اخلاق و صراحت صدر را رعایت می کنیم، خاطرنشان کرد: مردم با مشکلات معیشتی مواجه هستند و مشکلات خود را به نمایندگان خود ارائه می کنند و مطالبات مردم را نیز به دولت منتقل می کنند. شاید بخشی دیگر از تعداد زیاد هشدارها به همین دلیل باشد. از طرفی باید از مجلس به خاطر رای اعتماد خوب به وزرا تشکر کرد. برنامه های پیشنهادی وزرا در مجلس شورای اسلامی برای اجرای آنها را در اختیار آنها قرار دادیم.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید