نقش موثر معلمان آموزش و پرورش در خنثی سازی جنگ شناختی دشمنان/ وحدت در حوزه و دانشگاه یک ضرورت اجتناب ناپذیر است.

636492802550050521 خبر ناگهانی

حجت الاسلام محمد محبی، رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی قزوین در گفت و گو با خبرنگار گروه دانشگاه ایسکانیوز، در خصوص چالش های پیشبرد وحدت حوزه و دانشگاه گفت: تاکنون بسیاری از مشکلات پیشروی وحدت حوزه و دانشگاه وجود دارد. اقداماتی در زمینه وحدت و ارتباط بین بخش و دانشگاه انجام شده و خدمات بسیاری به وجود آمده است که این دو به یکدیگر ارائه می کنند. تمام تلاش دشمن برای جلوگیری از بروز همدلی و ارتباط بین اقشار مختلف جامعه به ویژه دو بخش تاثیرگذار دانشگاه و ناحیه است. این دو قشر برای حل مشکلات جامعه متحد شدند و با تلاش در حوزه کاری خود با دیدگاه های مکمل، برای رفع مشکلات، موانع، آسیب ها و کاستی های گذشته در جامعه پیش رفتند.

کمک بزرگ دانشگاه و ناحیه برای رسیدن به اهداف نظام

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد قزوین افزود: گسترش دانشگاه در کشور بعد از انقلاب اسلامی را مدیون میدان هستیم. مثلاً غالباً در استان ها مؤسسان دانشگاه علما هستند و با بهره گیری از اعتماد مردم، پای کار می آیند و دانشگاه ها را توسعه می دهند و برای افراد علاقه مند به تحصیل ظرفیت ایجاد می کنند. حوزه با وحدت و ایمان به دانشگاه تأسیس شد. مثلاً حوزویان برای محدود کردن عقب ماندگی تحصیلی جامعه دست به کار شدند که در ابتدای تأسیس دانشگاه این ارتباط توسط حوزویان و در تمام دوران دانشگاه و حوزه با همدیگر برقرار شد. و در راستای اهداف جمهوری اسلامی، فناوران کمک شایانی به تحقق این امر کرده اند.

  دستگیری کلاهبردار اینستاگرامی به بهانه کمک به نیازمندان در ماه محرم

حجت الاسلام محبی با بیان اینکه شاهد وحدت حوزه و دانشگاه هستیم، گفت: دشمنان به دنبال کاهش وحدت هستند. در حالی که دشمن با کشتن افراد متنفذی مانند آیت الله بهشتی و آیت الله مطهری سعی در کاهش وحدت بین حوزه و دانشگاه دارد. البته در آینده می توانیم قدم های بزرگ تری برداریم و شتاب این موضوع را مدیریت کنیم.

وی با تاکید بر تصمیمات برای ارتقای وحدت دانشگاه و حوزه خاطرنشان کرد: بهترین اقدام، پیگیری مطالبات رهبری در شورای انقلاب فرهنگی، حوزه و نظام تحول دانشگاه است و با این تفاسیر زمینه های وحدت موجب خواهد شد. رشد.

شورای عالی انقلاب فرهنگی باید اقدامات آسیب شناسی را در دستور کار قرار دهد

حجت الاسلام محیبی با بیان اینکه در ستاد شورای عالی انقلاب فرهنگی، سیاست ها و تصمیمات سازمان اتصال حوزه و دانشگاه را پیگیری کرد، تاکید کرد: در شرایط فعلی بخشی از اقدامات شوراي عالي انقلاب فرهنگي رديابي مي شود و تعامل بخشداري و دانشگاه را دنبال مي كند و مي توان انتظار بيشتري از اقدامات اين شورا در جهت افزايش وحدت بين حوزه و دانشگاه داشت. مقام معظم رهبری همچنین سوالات جدیدی را در خصوص فعالیت های شورای عالی انقلاب فرهنگی مطرح کردند و باید اقدامات جدی تری را در دستور کار قرار دهند و برای پوشش کاستی ها با آسیب شناسی برخورد کنند.

رئیس دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی قزوین گفت: یکی از وظایف دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه، پیگیری تعامل بین بخش و دانشگاه و استفاده از دستاوردهای دانشگاهیان است. اقدامات را تقویت کنید البته با کار قوی در سازمان های مرکزی می توان زیرساخت ها را فراهم کرد.

  وسعت امکانات آموزشی دانشجویی قرض الحسنه در دانشگاه آزاد افزایش یافته است

وی بر نبود تحقیقات علمی و آموزشی در حوزه تاکید کرد: تحقیقات علمی و آموزشی وجود دارد اما بهتر از آن می توان انجام داد و البته نبود تحقیقات علمی در حوزه مشکل ساز است.

حجت الاسلام محبی با توجه به نقش آموزه های دینی و قرآنی در تحقق اهداف آموزش عالی افزود: مسلمانان و غیرمسلمانان تشخیص می دهند که دین مبین اسلام نقش بسزایی در رشد و توسعه علم و در کتب اسلامی، جلد اول کتب دینی برای حکمت و معرفت مهم است. با این تفاسیر جامعه متمدن باید به سمت علم حرکت کند. در شرایط کنونی باید بتوان موانع دشمن را بر سر راه فعالیت دانشگاهیان روشن کرد و به علما اجازه داد تا با امنیت کار کنند. ولی فقیه به عنوان یک حوزوی از علم به عنوان پشتوانه و راهنما محافظت می کند.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی قزوین در پاسخ به این سوال که معلمان آموزش و پرورش چگونه باید با دانش آموزان تعامل و برخورد کنند؟ وی بیان کرد: تاکنون اساتید آموزش و پرورش نقش موثری در جنگ روانی در دانشگاه ها داشته اند و بسیاری از مشکلات را تبیین کرده اند. از سوی دیگر، معلمان باید بتوانند خود را تقویت کنند تا پاسخ مناسبی به سؤالات دانش آموزان در زمینه معارف اسلامی داشته باشند.

وی درباره تاثیرات وحدت حوزه و دانشگاه در مهار اغتشاشات اخیر و جذب جوانان گفت: بهترین اقدام گفتگو، تبیین و برگزاری همایش آزاد اندیشی است. روحانیون در فضای دانشگاه با طلاب تعامل داشته اند و باید این مقوله را تقویت کنیم. علاوه بر این، آموزش و پرورش باید زمینه وحدت بین دانشگاه و منطقه را فراهم کند.

  حمایت فدراسیون هندبال از تصمیمات سرمربی تیم ملی

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید