نقش حضرت خدیجه (س) در شکل گیری نهضت اسلامی / شناخت بعثت پیامبر مهمترین پشتوانه است.

549497 خبر ناگهانی

حجت الاسلام مجتبی صداقت، کارشناس مسائل دینی در گفت وگو با خبرنگار فرهنگی ایسکانیوز در خصوص نقش حضرت خدیجه(س) در شکل گیری نهضت اسلامی، گفت: حضرت خدیجه(س) دو نقش بسیار مهم داشتند که یکی از آنها برای بحث در مورد حمایت معنوی و وضعیت؛ از آنجایی که او از بزرگان قریش بود، حمایت او از پیامبر به عنوان یک تاجر موفق و بانوی برجسته در این قبیله، از جایگاه والایی برخوردار است و دیگری بحث حمایت مادی آنان از پیامبر(ص) است.

وی ادامه داد: حمایت عاطفی و روحی نیز بین آنها وجود داشت، زیرا زمانی که انسان مسئولیت های مهمی را بر عهده می گیرد، فضای خانه باید فضایی امن و سرشار از معنویت باشد و در این صورت قلب خانواده بیشتر است. یک قرص.” می تواند کار بهتری انجام دهد.

حجت الاسلام صداقت افزود: حضرت خدیجه (سلام الله علیها) در تمام مراحل زندگی در کنار پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله و سلم) از ایشان حمایت کرد و شناخت رسالت و ایمان ایشان به اسلام می تواند باشد. یکی از مهمترین ارکان آن محسوب می شود.

این کارشناس مذهبی افزود: همه بحث ها در مورد حضرت خدیجه حول محور حمایت ولی و رسول خداست و ارزش آن مبتنی بر حمایت از نهضت پیامبر و وجود آن برای انجام رسالتی است که پیامبر(ص) عهده دار آن بوده است. با این پشت گرم توانستند راه خود را بخصوص در روزهای سخت گسترش اسلام طی کنند.

حجت الاسلام صداقت افزود: این حمایت ها برای شکل گیری نهضت اسلامی بسیار مفید بود. به علاوه نیمی از جمعیت مسلمانان را زنان تشکیل می دهند. اولین کسی که به رسالت پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم اذعان و ایمان آورد، حضرت خدیجه علیها السلام بود و حضور یک زن در کنار پیامبر از همان ابتدا به عنوان نماینده بسیار مهم بود. زنان در جنبش، در جامعه ای که در آن زنان شهروند درجه دو محسوب می شوند، تعداد زیادی از زنان را از همان آغاز جنبش با خود همراه کرد. یا اصلا قدرش را نمی دانند. ایمان و حمایت حضرت خدیجه موجب تکلیف نهضت اسلامی در این زمینه شد و دیدگاه مردم را نسبت به مسائل مختلف تغییر داد که این یکی از پیامدهای عمده حضور خدیجه در کنار پیامبر بود که خود پیامبر نیز بارها از این موضوع استقبال کردند.

  فرانسه و عربستان سعودی در حال رایزنی درباره برنامه هسته ای ایران هستند

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید