نقد صنعت خودرو بدون توجه به دانش پایه

521336 خبر ناگهانی

به گزارش گروه سیاسی ایسکانیوز؛ مصطفی میرسلیم با تاکید بر اینکه صنعت خودرو بدون در نظر گرفتن محصولات دانش بنیان ادامه پیدا نمی کند، گفت: صنعت خودروسازی ما باید 100 درصد دانش بنیان باشد و تنها از این طریق می توان در ارتقای کیفیت خودرو مسئولیت داشت. “

نماینده مردم تهران در مجلس گفت: تمرکز بر صنعت خودروسازی دانش بنیان می تواند این صنعت را رقابتی کند.

وی گفت: با این حال در سال های اخیر تلاش های زیادی برای معرفی کالاهای دانش بنیان به صنعت خودرو صورت گرفته است.

وی در پاسخ به سوالی درباره سرنوشت 70 هزار وارداتی کشور گفت: این مصوبه تصویب نشده و امسال خودرو وارد نمی کنیم.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: واردات خودرو مشکلی را حل نمی کند; در نتیجه این روند برخی خودروها وارد بازار می شوند و در نهایت قیمت این خودروها دو برابر می شود تا واردات نیز به همین سرنوشت دچار شود.

میرسلیم در پاسخ به این سوال که چگونه می توان کمبود خودرو در بازار داخلی را جبران کرد، گفت: در بازار خودروی داخلی کمبودی نداریم، متأسفانه در حوزه خودرو با استفاده از سرمایه مواجه هستیم به طوری که مردم در حال هدر رفتن هستند. سرمایه یک عامل بازدارنده برای سرمایه گذاری در فروش خودرو است.

وی با بیان اینکه واردات خودرو قطعا کیفیت خودروها را بهبود می بخشد، گفت: البته ما و خودروسازان با واردات خودرو موافقت می کنیم، البته فقط یک در هزار است، زیرا شاهد پیشرفت در تولید خودرو هستیم اما این موضوع با واردات متفاوت است که می خواهند بازار را تنظیم کنند.

  ازدواج کنید تا امتیاز شغلی بگیرید!

منبع: آژانس بازار

دیدگاهتان را بنویسید