نشستن طولانی مدت باعث مرگ زودرس می شود!

به گفته SF، درست است که مبل فوق العاده راحت است، اما محققان کانادایی در آخرین مطالعه خود گفتند که نشستن طولانی مدت در یک مکان می تواند شما را یک قدم به مرگ نزدیک کند.

در مطالعه ای که روی 100000 نفر در 21 کشور مختلف زندگی می کردند، محققان دریافتند افرادی که 6 تا 8 ساعت در روز را در حالت نشسته می گذرانند، 12 تا 13 درصد بیشتر در معرض مرگ زودرس و ابتلا به بیماری قلبی هستند. افرادی که بیش از هشت ساعت در روز می نشینند نیز 20 درصد بیشتر در معرض مرگ زودرس و بیماری قلبی هستند.

محققان کانادایی با همکاری محققان آکادمی علوم پزشکی چین به طور متوسط ​​11 سال روی این افراد مطالعه کرده اند. در طول این مطالعه، محققان به ارتباط واضحی بین زمان نشستن زیاد و بیماری قلبی و خطر مرگ پی بردند.

اسکات لیر، یکی از نویسندگان این مطالعه و سایمون فریزر، استاد علوم بهداشتی در دانشگاه، می‌گویند: «پیام اصلی مطالعه ما این است که نشستن را به حداقل برسانیم». اگر مجبور هستید بنشینید، ورزش بیشتر در ساعات دیگر روز این خطر را جبران می کند.

نتایج این مطالعه نشان می دهد که هر چه فرد بیشتر بنشیند، خطر مرگ زودرس بیشتر می شود. افرادی که کمتر فعال بودند، بیشترین خطر را داشتند، تا 50٪، در حالی که فعال ترین شرکت کنندگان کمترین خطر را داشتند.

لیر گفت: برای کسانی که بیش از چهار ساعت در روز می نشینند، نیم ساعت ورزش این خطر را تا دو درصد کاهش می دهد.

  صفحه مورد نظر شما یافت نشد.

در نهایت، محققان بر اهمیت فعال ماندن و اجتناب از فعالیت بدنی تاکید می کنند. لیر در پایان گفت: یافته‌های ما نشان می‌دهد که ترکیبی از نشستن و عدم تحرک 8.8 درصد از کل مرگ‌ها را تشکیل می‌دهد که نزدیک به سهم سیگار (10.6 درصد در این مطالعه) در مرگ و میر است. این یک مشکل جهانی است که راه حل بسیار ساده ای دارد و قصد دارد از صندلی خارج شود.

نتایج در مجله JAMA Cardiology منتشر شده است.

دیدگاهتان را بنویسید