نرم افزارهای جاسوسی اسرائیل روی تلفن نخست وزیر اسپانیا

541891 خبر ناگهانی

به گزارش گروه بین الملل ایسکانیوز، مقامات اسپانیایی می گویند توانسته اند نرم افزار جاسوسی پگاسوس را از تلفن های همراه نخست وزیر پدرو سانچز و وزیر دفاع مارگاریتا روبلز شناسایی کنند. گفته می شود که از این نرم افزار برای استراق سمع کارمندان استفاده شده است.

ادامه مطلب

فلیکس بولانوس، نخست وزیر اسپانیا از کشف نرم افزارهای جاسوسی در تلفن های همراه مقامات ارشد اسپانیایی خبر داد. بولانوس گفت که نرم افزار متعلق به شرکت اسرائیلی در تلفن های همراه نخست وزیر پدرو سانچز و وزیر دفاع اسپانیا، مارگاریتا روبلز، پیدا شده است.

رئیس جمهور که مسئولیت هماهنگی وزارتخانه های مختلف در اسپانیا را بر عهده دارد، روز دوشنبه این خبر را تایید کرد و گفت: حقیقت این است که نرم افزارهای جاسوسی از منابع خارجی وارد تلفن های همراه مقامات اسپانیا شده است.

وی افزود: ما کاملا مطمئن هستیم که این یک حمله خارجی است، زیرا به منابع داخلی اعتماد کافی داریم. به گفته بولانوس، دولت اسپانیا رسما از وزارت دادگستری خواسته است که این موضوع را جدی بگیرد.

نرم افزار جاسوسی پگاسوس برای بازیابی اطلاعات آنها و دسترسی به دوربین و میکروفون این دستگاه ها به تلفن های همراه نفوذ می کند. جنایتکاران و تروریست ها فروخته می شوند. البته در سال های اخیر دولت های مستبد بارها از این نرم افزار برای سرکوب مخالفان خود استفاده کرده اند.

فعالان حقوق بشر پیشتر دولت اسپانیا را به استفاده از نرم افزار پگاسوس برای جاسوسی از جنبش های جدایی طلب در کاتالونیا متهم کرده بودند. اتحادیه اروپا خواستار ممنوعیت استفاده از نرم افزارهای جاسوسی پگاسوس در کشورهای عضو اتحادیه اروپا شده است.

  خبر خوش وزیر اقتصاد؛ سیستم بانکی برای دریافت وام / همه مردم می توانند وام بگیرند

منبع: تسنیم

دیدگاهتان را بنویسید