نحوه تعیین ارزش سبد حمایتی خانوار را توضیح دهید

537357 خبر ناگهانی

به گزارش گروه اقتصادی ایسکانیوز، علی حسین رایتفورد، معاون وزیر کار وزارت کار و رفاه اجتماعی درباره جزئیات سبد معیشت خانوارها گفت: رقم سبد معیشت خانوار 8 میلیون و 979 هزار و 820 تن تعیین شد و این رقم این رقم بر اساس آمار و اطلاعات است. واقعیت روشن است.

وی افزود: بخش غذا که 36.6 درصد سبد خانوار را شامل می شود، بر اساس آمار وزارت بهداشت و انستیتوی تحقیقات غذا و غذای کشور و بر اساس کالری (2500 کالری) است که روز کارگر باید دریافت کند.

به غیر از 36.6 درصد که مربوط به سبد غذایی یا غذایی است، سایر عناصر سبد غذایی خانوار مربوط به پوشاک، مسکن، درمان، تحصیل و … است.

معاون روابط کار وزیر کار در پاسخ به این سوال که حقوق 1401 کارگر بر اساس نفقه افزایش می یابد و ماده 41 قانون کار اعمال می شود؟ تصریح کرد: در ماده 41 قانون کار؛ سبد حمایتی خانوار و نرخ تورم شاخص تعیین دستمزد است و سبد نگهداری را بر اساس آمار محاسبه کرده ایم و باید منتظر اعلام تورم نیز باشیم.

وی با بیان اینکه باید به یک اجماع خوب بین قشر زحمتکش و کارفرمایان برسیم، افزود: ما تمام تلاش خود را برای رسیدن به نتیجه مطلوب در تعیین دستمزد انجام داده ایم و همواره در جلسات شورای عالی به دنبال اجماع بین شرکای اجتماعی بوده ایم.

رایتفورد ادامه داد: برای تعیین معیشت خانوار چالشی بین شرکای اجتماعی وجود نداشت و جامعه کارگری کار کارشناسی برای تعیین معیشت را کاملا پذیرفت و جامعه کارفرمایی نیز دغدغه کارگران را درک کرد. قطعا تلاش می کنیم این تعامل را تا پایان تعیین دستمزد ادامه دهیم.

  قیمت سکه ارزان شد

معاون روابط کار وزارت کار خاطرنشان کرد: 21 اسفند جلسه بعدی شورای عالی کار است که امیدواریم در این جلسه به جمع بندی برسیم و حقوق 1401 مشخص شود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید