نبرد بزرگ فوتبال ایران از بیست و پنجمین دوره لیگ برتر

560644 خبر ناگهانی

به گزارش ایسکانیوز؛ دو تیم آبی و زرد ایران سال هاست با هم می جنگند و این دیدار به نوعی نبرد دو غول فوتبال ایران محسوب می شود.

استقلال بدون شکست تا قهرمانی

آبی های تهرانی در این دوره از لیگ برتر یکی از بهترین نتایج را در بین تمامی تیم های لیگ برتری کسب کردند و در 24 هفته گذشته شکست نخورده اند و امیدوارند با کسب نتیجه مطلوب در اصفهان به روند خوب خود ادامه دهند.

شاگردان مجیدی توانستند در این دوره از لیگ برتر قدم به قدم جلو بروند و تیم برتر لیگ برتر باشند. در 24 بازی اخیر، آبی ها 16 برد و 8 تساوی به پایان رسانده اند که 33 گل به ثمر رسانده و تنها 8 گل دریافت کرده اند. استقلالی هستند با اختلاف 25+ و امتیاز 56 پیشتاز هستند.

سپاهان

شاگردان نویدکی در این دوره از رقابت های لیگ برتر با قدرت شروع کردند و همه فکر می کردند این تیم می تواند باز هم نتایج درخشانی در لیگ برتر کسب کند. سپاهانی ها در اولین بازی های فصل تا هفته دهم سه برد متوالی به دست آوردند. تنها دو باخت در کارنامه آنها بود.

طلایی های اصفهانی از هفته دهم تا بیستم تنها سه برد و سه باخت و چهار تساوی کسب کردند تا خود را به نوعی از بالای جدول دور ببینند و مقام سوم را کسب کنند.

سپاهانی ها با انجام 24 بازی، 35 گل و 15 گل خورده و اختلاف 20+ در رده سوم لیگ 16 تیمی ایران موفق شدند 13 برد، 6 تساوی و 5 باخت در کارنامه خود داشته باشند.

  صفحه مورد نظر شما یافت نشد.

تقابل استقلال و سپاهان

بعد از دیدار سرخ‌پوشان پایتخت، دیدار استقلال و سپاهان را می‌توان مهم‌ترین و حساس‌ترین دیدار ایران دانست که یکی از پرتکرارترین دیدارهای لیگ برتر، دیدار این دو تیم است.

استقلال و سپاهان تاکنون 41 بار در لیگ برتر به مصاف هم رفته اند که 16 برد به استقلال، 13 برد برای سپاهان و 12 بازی با تساوی به پایان رسیده است. مجموع گل استقلالی ها در دیدار مقابل سپاهان 53 گل بود. و سپاهان در تمام این دیدارها موفق شد 50 گل به ثمر برساند.

پنج بازی اخیر استقلال در لیگ برتر

آبی ها از پنج بازی اخیر خود در لیگ برتر، دو برد و سه بازی را به پایان رسانده اند. نساجی، گل گهر، صنعت نفت، پیروزی و پیکان حریفان استقلال در لیگ برتر بودند.

استقلال مقابل نساج و پیکان به تساوی بدون گل دست یافت و در دربی سرخ آبی ها با تساوی 1-1 موافقت کرد و گهر و صنعت نفت را با یک گل شکست داد.

پنج بازی اخیر سپاهان در لیگ برتر

طلای پوشان اصفهان در 5 بازی اخیر خود در لیگ برتر دو تساوی و سه برد کسب کرده است. حریفان سپاهان در این دیدارها تراکتور، فجر سپاسی، نساجی، گل گهر و نفت آبادان هستند.

شاگردان نوید کیا با گلزنی فجر، نساج و نفت آبادان را شکست دادند و با تساوی دو تیم تراکتورسازی و گل گهر به پایان رسیدند.

بازیکنان استقلال در سپاهان

دو تیم بزرگ ایران در تاریخ لیگ برتر بازیکنان مشترک زیادی داشتند که در تیم حریف بازی می کردند. از بین بازیکنان فعلی سپاهان، رشید مظاهری، امید نورافکن، مسعود ریگی و سجاد شهبازاده سابقه حضور در استقلال را دارند.

  صفحه مورد نظر شما یافت نشد.

حضور این بازیکنان در سپاهان می تواند انگیزه آنها را برای رویارویی با استقلال افزایش دهد و استقلالی ها باید برای مهار این بازیکنان تلاش کنند.

بازیکنان سپاهان در استقلال

از سوی دیگر بازیکنانی از تیم استقلال هستند که سابقه حضور در سپاهان را دارند، عارف گلامی، وریا گفوری دو بازیکن استقلالی هستند که در سپاهان بازی کردند.

وریا گفوری کاپیتان فعلی آبی ها از تیر 93 تا تیر 95 دو فصل در سپاهان حضور داشت و 51 بازی در لیگ برتر، جام حذفی و لیگ قهرمانان آسیا انجام داد و 4 گل به ثمر رساند.

عارف گلمی نیز دو فصل در سپاهان حضور داشت که در مجموع 34 بازی برای این تیم انجام داد و نتوانست برای این تیم گلزنی کند.

تیم داوری

قضاوت این دیدار سرنوشت ساز بر عهده مود بنیادی فر داور 36 ساله چهارمحال و بختیاری خواهد بود. این داور سابقه قضاوت در استقلال را دارد.

استقلالی ها به قضاوت داور حساس هستند و این داور را می توان یکی از بزرگ ترین گلایه ها از جایزه این دیدار حساس دانست. علیرضا یزدانی دیدار خواهد کرد.

مهرداد یاراحمدی

دیدگاهتان را بنویسید