ناگفته های حسن اشجری از فوتبال گیلان

562441 خبر ناگهانی

به گزارش گروه ورزشی ایسکانیوز; اشجری در خصوص حضورش در سپید رود رش گفت: زمانی که مالک جدید سپید رود به این تیم آمد، در آن فصل و نیم فصل پیشنهادی از یک تیم دسته دومی برای مربیگری داشتم به همین دلیل یک پیشنهاد داشتم. ملاقات با مالک جدید برای ادامه همکاری.” یا اینکه همکاری را قطع کردیم و او اصرار به ادامه همکاری داشت. شروع خیلی خوبی در نیم فصل دوم داشتیم و از سه بازی هفت امتیاز گرفتیم و البته این نتیجه. عملکرد خوبی برای تیم بود، به نتیجه رسیدیم، ناگهان از طریق دوستان خبر قطع همکاری را شنیدم و آنها بدون هیچ تماس و صحبتی با من حکم فسخ را امضا کردند.

وی افزود: زمانی که در سپیدرود بودم در این باشگاه با مشکلات و بی پولی مواجه بودیم و به همین دلیل هرگز گلایه نکردیم و در کنار تیم ماندیم. با توجه به قرارداد سختی که با سپیدرود داشتم از این باشگاه گلایه ای نداشتم. به هر حال از آنها خواستم در فضایی آرام جلسه ای برگزار کنند و این مشکل را بدون حاشیه حل کنند.

وی در ادامه حضورش در آستارا گفت: آستارا با من به لیگ یک صعود کرد و در نیم فصل قهرمان شدیم اما مشکلاتی وجود داشت که باعث شد نتوانیم به همکاری ادامه دهیم. و با آقای پایان رفت قرارداد بستند.

این مربی جوان خطاب به مربیان بومی اذعان داشت: اینکه مربیان بومی با تیم های گیلانی کار می کنند خوب است اما سال ها قبل که موفق بودند مدیریت زمان تغییراتی در کادر فنی ایجاد کرد که متاسفانه به تیم آسیب زد. و باشگاه رو به اتمام بود، اما به مرور زمان به این نتیجه رسیدند که باید به اسطوره های باشگاه زمان و فرصت بدهند و به نتایجی که به دست آورده بودند پایبند بمانند و نتیجه زحمات امسال خود را ببینند. به بازیکنان باتجربه ای که سال ها در لیگ برتر بازی کرده اند و تجربه ارزشمندی دارند، اگر فرصت داده شود و ساختار آماده باشد و مشکل مالی نداشته باشد. طبیعتا همین مربیان همان کاری را می کنند که سایر مربیان با قراردادها و هزینه های سنگین انجام می دهند.
متاسفانه در گیلان زمین ها به مدت یک ساعت برای تیم های لیگ یک اجاره داده می شود که در این زمینه نیز مشکلات زیادی وجود دارد. روزی که ما رفتیم، باشگاه سپیدرود ساختار خوبی در چارچوب فنی داشت. یک وزنه در ورزشگاه سردار جنگل ساخته بودند و سعی کردیم آن را تجهیز کنیم. با این حال ورود مالکان خصوصی باعث موارد مشابه می شود.

  هماهنگی عناصر دولتی در اجرای سیاست های اقتصادی از اهمیت ویژه ای برخوردار است

اشجری به چوکا تالش پیشنهاد داد و با این تیم قرارداد امضا کرد: اوایل امسال به من پیشنهاد همکاری با چوکا داده شد که به دلایلی حضورم در این تیم منتفی شد. که با آقای نظرمحمدی قرارداد بست. قسمت دوم فصل هم به من پیشنهاد شد اما خدمتشان عرض کردم. هر بار که با مربی قطع همکاری کردند مشکلی با حضورم در این تیم ندارم. به هر حال با این تیم قرارداد همکاری منعقد شد و در حال حاضر در بالای جدول هستیم و خدای نکرده مسابقات پیش رو را با موفقیت پشت سر بگذاریم و قهرمان شویم. در لیگ یک ادامه خواهیم داد.

فوتبالیست سابق و پیشکسوت ورزش و مسائل فوتبال شرق و غرب گیلان گفت: وجود استعدادهای قابل توجه فوتبال در استان گیلان را نمی توان نادیده گرفت اما عزم راسخی بر ساختار استعدادیابی در این استان وجود ندارد که امیدوارم پیدا شود. راه حل فوتبالی .. متاسفانه فوتبال گیلان با اینکه استعدادهای زیادی دارد، نبود منابع مالی پایدار ضربه ای به فوتبال این استان زد. وقتی افراد غیر ورزشکار وارد عرصه ورزش می شوند، می توانند بر اساس علاقه خود به ورزش کمک کنند. البته در چوکا کادرفنی این تیم علاقه زیادی به ورزش و فوتبال دارند و در این زمینه به آقای نامداری مالک این باشگاه کمک می کنند. خدا را شکر مجموعه ای داریم که در یک محیط معقول کار می کند.
در حال حاضر وضعیت باشگاه چوکا بد نیست و از نظر مالی نسبتا خوب است. اما همه اعضای بازیکنان و کادر فنی و مدیریتی با کمک یکدیگر در تلاش برای موفقیت و صعود به لیگ یک هستند. پس از صعود به لیگ یک و رویارویی با تیم های لیگ یک، این دغدغه جدید خواهد بود. چون زیرساخت مناسبی وجود ندارد. زمین ها نامناسب هستند و ورزشگاه نداریم که شرایط ما را نسبت به سایر تیم ها سخت تر می کند.

  اشتباهات مکرر و مخرب در مراقبت از پا

وی افزود: تبعات مشکلاتی که در باشگاه های شهرستان ها وجود دارد در لیگ برتر و تیم ملی به وضوح احساس می شود. در حال حاضر تعداد ستاره های گیلانی در لیگ برتر بسیار کم است و دلیل آن وجود مشکلات فراوان در ورزش این استان است.

این مربی جوان و خوش آتیه در پایان گفت: امیدوارم چوکا همین روند موفقیت را طی کند و در مسابقات لیگ یک و قهرمانی در سطح بالا حضور پیدا کند و استان گیلان در این لیگ ها امتیاز کسب کند. ملوان نیز شانس صعود به لیگ برتر را دارد و این روند نوید آغاز دوران طلایی ورزش و فوتبال گیلان را می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید